Nervosa a Burning Witches otřásly základy pražského klubu Storm

Kapely NERVOSA a BURNING WITCHES společně s předkapelami Warfect a System House33 vyrazily na turné po Evropě a nevynechaly ani Českou republiku

Jednou ze dvou ze zastávek turné kapel NERVOSA a BURNING WITCHES „Double the Metal Tour 2022“ byl o uplynulém víkendu (neděle 27. března) také pod taktovkou Pragokoncert Bohemia, a.s. koncert v pražském klubu Storm Club Prague Storm.

Útroby klubu se začaly otřásat v základech úderem sedmé hodiny, metalový večírek zahajovala groove-thrash-death metalová kapela SYSTEMHOUSE33 z Indie která dostala půlhodinový prostor a i přes krátký set ukázala, že v Indii neznají jen rágy a bhadžany a zpívání manter ale, že tam umějí řádně hrábnout do strun a thrash, tam berou zcela vážně.

Po krátké pauze začal nekompromisní útok na ušní bubínky od švédského thrashového tria WARFECT ve složení Fredrik Wester (zpěv a kytara), Kris Wallstrom (baskytara) a Manne Flood (na bicí) si proráží cestu podzemním územím už více než deset let a je jedním z nejpřesvědčivějších a zároveň nedoceněných počinů na švédské metalové scéně.

Přímo z göteborgského undergroundu, trojka přenesla svůj plný potenciál na další úroveň svým čtvrtým plnohodnotným albem Spectre of Devastation a s jeho songy v tradici Kreator, Legion Of The Damned a oldschoolového amerického thrash metalu s nekompromisně burácejícími výbuchy a rozbíjením bubnů, Švédské dělostřelectvo ve Stormu zaútočilo!

Skvělou show rozpoutaly heavy-metalové čarodějky ze Švýcarska BURNING WITCHES. Laura Guldemond za mikrofonem, kytaristky Romana Kalkuhl a Larissa Ernst, baskytaristka Jeanine Grob a Lala Frischknecht za bicími velmi rychle rozpálily přítomné fanoušky desítkou skladeb z jejich nejnovějšího dosud nejdynamičtější a nejsilnějšího alba „The Witch Of The North“ a rozpoutali neskutečnou heavy metalovou masáž, za kterou si u přítomných fanoušků vysloužily hlasité ovace.

Frontmanka Laura, která nejen že odvedla profesionální výkon metalové zpěvačky, ale svou profesionalitu prokázala ještě před samotným vystoupením, kdy sledovala předkapelu Warfekt z místa zvukaře a pomáhala doladit zvuk.

Vrcholem večera byla thrash metalová kapela NERVOSA ze São Paula založená v roce 2010 v Brazílii. Poté co jí v dubnu 2020 opustily Fernanda Lira a Luana Dametto a zakládající členka skupiny Prika Amaral se tak stala její poslední ženou, se fanoušci obávali nejhoršího ale vše zachránily zpěvačka Diva Satanica, baskytaristka Mia Wallace a bubenice Eleni Nota a znovuzrozená kapela se tak stala podstatně krutější než mnoho jejich thrashmetalových vrstevníků a udržela si tak bezprecedentní úroveň.

Těžký a neovladatelný vichr vedený plno rychlostním thrash/death metalovým motorem v pražského klubu Storm, servíroval ostré výbuchy oldschoolového zápalu z jejich výbušné metalové desky „Perpetual Chaos“. Hned od počátku nasadil neutuchající energii a nepolevil do poslední písně. Mezi skladby z nového alba kapela zařadila do setlistu i jednu starší pecku „Into Moshpit“ z debutového alba „Victim Of Yourself“, které vyšlo v únoru 2014 a když přišla na řadu Diva vyzvala fanoušky k divokému moshpitu tak že kruhový vír před pódiem který bývá hojně k vidění na velkých letních festivalech nechyběl ani ve Stormu.

Všechny čtyři kapely podaly naprosto skvělý výkon a ti, co si tento metalový večer nenechali ujít, určitě nelitovali. Metalový koncert v příjemném klubu Storm v Praze na Žižkově nebyl posledním který tady v letošním roce agentura Pragokoncert uspořádá, již 1. května se tady můžete těšit na legendární britské rockery MAGNUM, na podzim pak na Symphonic-metalové VISIONS OF ATLANTIS nebo maďarský energický thrash metalový stroj EKTOMORF.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...