Na PLAŇANY FESTu to žilo návštěvníky neodradilo ani deštivé počasí

I přes všechny problémy, které současná situace do kultury přináší, se na Kolínsku uskutečnil festival PLAŇANY FEST! Fanoušky od zábavy neodradilo ani páteční deštivé počasí

Letní prázdniny jsou za námi a s nimi i jeden z hudebních festivalů kterých letos bylo poskrovnu. Stejně jako v předešlých letech tak i letos, se v Plaňanech ležících v okrese Kolín, se v pátek a sobotu 28. a 29. srpna uskutečnil 9. ročník festivalu PLAŇANY FEST který se vydařil.

Plaňany Fest se jako jeden z mála festivalů uskutečnil v plánovaném termínu byť v omezeném počtu a to díky Tomáši Kučerovi který je jeho hlavním organizátorem, v těžkých časech nejistoty se nebál jít do riskantního podniku a nabídl návštěvníkům žánrovou všehochuť, včetně koncertů velkých jmen.

Páteční odpoledne zahájilo seskupení Zatím Anna kterou střídal písničkář Pokáč. Areálem od samého začátku panovala pohodová rodinná atmosféra na které je celý festival založen. Dalším vystupujícím ve zcela vyprodaném areálu byla skupina Medvěd 009 a pomalu se ale blížil čas pro skupinu KOMUNÁL.

S Komunálem který zde měl jak je na jeho koncertech zvykem početnou fanouškovskou základnu, přišla i náhlá změna počasí, černá mračna a zvedající vítr v průběhu hodinového setu skupiny, nevěstili nic dobrého, jakmile Komunál dohrál průtrž mračen a vydatný déšť zahnal tisícovku návštěvníků pod párty stany, přilehlé sluneční deštníky a ke stánkům opatřených stříškou.

Pro tísnící se davy pod stany které jsou běžně určené pro poloviční počet lidí nastala velká nejistota zda bude festival který byl díky velkému lijáku ihned přerušen, pokračovat. Neustávající déšť ale pořadatele ani fanoušky neodradil a po necelých dvou hodinách čekání a váhání, se i přes špatné počasí v zábavě pokračovalo a došlo tak i na oblíbené kapely Škwor a Trautenberk. Na koho se nedostalo, byla k vůli časovému skluzu, regionální skupina Telegraf.

Páteční deštivé počasí neodradilo fanoušky ani od sobotní části festivalu. Tentokrát vybaveni pláštěnkami a deštníky si návštěvníci přišli poslechnout další interprety. Začátek patřil divadelně hudební skupině Kašpárek v rohlíku určené především pro děti na které se na tomto festivalu také hodně myslí.

Následovalo vystoupení Bereniky Kohoutové, popového projektu The Dream of Orion dream francouze Oliviera Herrana a krátce před šestou převzala otěže formace UDG která sobotní program řádně nakopla. Další set byl vymezen pro  legendární OLYMPIC v čele s Petrem Jandou který v květnu oslavil 78osmé narozeniny a klobouk dolů, celý areál zpíval společně s ním pecky které legenda s novým klávesákem Pavlem Březinou celou hodinu servírovala.

Závěr festivalu kdy bylo pod pódiem stále plno, patřil Tomáši Klusovi a tečku za  hudebním částečně deštivým víkendem v Plaňanech udělala skupina Miraia. Tímto se brány devátého ročníku kterému nebylo jinak co vytknout zavřely a příznivci festivalu se mohou těšit na další ročník.

FOTOGRAFIE Z FESTIVALU NAJDETE NA NAŠÍ STRÁNCE ZONERAMA..

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...