Power metalová kapela KAMELOT se vrátila do Prahy

V rámci svého turné „Awaken The World“, zavítala do pražského klubu MeetFactory, symphonic metalová kapela KAMELOT kde se rozpoutala velká party, kterou doplnily supporty MYRATH, ELEINE a LEAGUE OF DISTORTION.

Symfoničtí metalisté KAMELOT nedávno vydali nové album „The Awakening“ a vyrazili na turné po Evropě. Jelikož jsou tito chlapíci známí jako docela zábavná živá kapela s vynikající produkcí a vzhledem k tomu, že s sebou vždy přivezou zajímavé supporty – tentokrát LEAGUE OF DISTORTION, ELEINE a především tuniskou progresivně metalovou kapelu MYRATH – nebylo od věci se 7.dubna 2023 zúčastnit jejich zastávky v Praze v klubu MeetFactory.

Na tento okamžik museli věrní fanoušci čekat několik let. Zatím poslední vystoupení kapely KAMELOT v České republice se datuje do roku 2018, kdy ji agentura Pragokoncert přivezla do pražského Paláce Akropolis a tak není divu, že fanoušci před MeetFactory byli již několik hodin před samotným vrcholem v dobré náladě a v radostném očekávání věcí příštích.

LEAGUE OF DISTORTION, kteří nedávno vydali svůj debut, jsou v našich končinách poměrně novým jménem. Nová kapela z Německa v čele se zpěvačkou Annou Brunner už vylákala ven poměrně dost lidí, aby si užili jejich show. V prvních řadách fanoušci headbangovali na groovy skladby, které tato kapela přinesla na pódium. Na to, že se jedná o mladou kapelu, byli všichni na pódiu velmi energičtí a bylo velmi zábavné sledovat Annu, jak zpívá písně a přitom se všude pohybuje, v jednu chvíli dokonce vleže. Díky písním jako „My Revenge“ a „Wolf or Lamb“ se fanoušci mohli do hudby opravdu snadno zapojit.

V roce 2022 vydali švédští symfoničtí metalisté ELEINE akustické EP, podepsali smlouvu s Atomic Fire Records a slíbili, že vydají i novou hudbu (nedávno vyšel první singl „We Are Legion“), takže se fanoušci symfonického metalu přirozeně těšili, že se zúčastní jejich koncertu v Praze. Zatímco na další novou hudbu se stále čeká, sledovat je naživo byl fajn zážitek. Vždycky je působivé, když členové kapely na pódiu vypadají, že si to maximálně s fanoušky užívají. Obzvlášť si fanoušci užili „Ava of Death“, a nadšeni byli z přidání „We Are Legion“ do setlistu, protože se ukázalo, že je to také výborný živý banger! Kapela děkovala publiku za podporu a vypadala, že má z návštěvnosti koncertu upřímnou radost. Určitě jsme je v Čechách neviděli naposledy!

MYRATH už se v MeetFactory představila, naposledy na společném tour s BEAST IN BLACK v roce 2019. Kapela se odvážně rozhodla začít setlist novou písní „To the Stars“ z připravovaného alba. Naštěstí měla skvělou energii a jako úvodní skladba fungovala opravdu dobře. Kapela posléze přešla k písní „Born to Survive“, což je sice skladba, které rozhodně prospívá velkolepá produkce (stačí se podívat na jejich koncertní video v legendárním amfiteátru Carthage v Tunisku a budete vědět, co je tím myšleno), ale přesto splnila svůj účel a rozhýbala lidi v publiku. V pokračování „Dance“ večírek pokračoval. Kapela do setu zařadila další novou skladbu, „Child of Prophecy“, která také zněla skvěle. Setlist uzavřeli skladbou „Believer“, která je velmi motivační a postarala se o celkově pozitivní závěr.

Po půl hodinové pauze nastoupili na pódium KAMELOT. Vzhledem k tomu, že teprve před pár týdny vydali nové album „The Awakening“, bylo překvapivé, že se kapela rozhodla zahájit set starší skladbou „Veil of Elysium“, i když je to přesto skvělá volba pro hladký začátek koncertu. Jejich hostující zpěvačkou tentokrát byla opravdová virtuoska čistého a hrdelního zpěvu Melissa Bonny (AD INFINITUM), která na samém začátku koncertu sloužila převážně jako doprovodná zpěvačka.

V pokračování „Rule the World“ se kapela rozhodla pro atmosféričtější píseň, která dala fanouškům příležitost k headbangování a zvedání rukou. Brzy následovala první nová píseň „Opus of the Night (Ghost Requiem)“, která se do setlistu skvěle hodila. Melissa Bonny předvedla v pozadí několik působivých vokálních melodií, které ukázaly její neuvěřitelný hlasový rozsah. První polovina setu se skládala z energičtějších skladeb, včetně „Insomnia“, „When the Lights Are Down“ Vespertine (My Crimson Bride),  novinky „New Babylon“ a skladby „Karma“ poprvé se set trochu zpomalil až s „Song for Jolee“.

Po další novince skladbě „NightSky“ na sebe strhl pozornost Alex Landenburg se sólem na bicí. Navíc je třeba zmínit pozitivní energii, kterou Landenburg často přináší na pódium a většinou bubnuje s velkým úsměvem – rozhodně byl tou nejlepší volbou pro tuto práci, kterou převzal v roce 2019, a jeho bicí souprava je rozhodně přinejmenším působivá! Poslední skladbou před přídavkem byla „Forever“.

Kapela se vrátila s dalšími třemi přídavkovými písněmi, „Phantom Divine (Shadow Empire)“, jejich docela chytlavým singlem „One More Flag in the Ground“ a fanoušky oblíbenou „Liar Liar (Wasteland Monarchy)“. Setlist fungoval dobře na mnoha úrovních, protože mít k dispozici převážně písně s vysokou energií byl vynikající způsob, jak přimět fanoušky, aby se odhodlali dát do tohoto večera vše!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...