Do Třtěnic se sjedou legendy českých rockových pódií

Sezóna hudebních festivalů letošního roku, je nenávratně pryč ale pořadatelé neotálejí a servírují jména na tu další. Pozadu nejsou ani v Třtěnicích u Jičína

Po úspěšném 3. ročníku, se v krytém letním areálu v Třtěnicích, chystá další velká jízda jednodenního festivalu ROCKOVÉ TŘTĚNICE. Stejně jako v předešlých ročnících, tak i ten příští, bude 10.8. 2019 vyhrazen především legendám českých rockových pódií. Rock metalový koktejl, který namíchal hlavní organizátor Lukáš Lepšík, by si neměl nechat nikdo ujít.

Rockové Třtěnice 2019, přijede okořenit skladatel, producent, zpěvák a hlavně kytarista s velkým „K“MILOŠ DODO DOLEŽAL který si své místo vydobyl nejen jako člen legendárního Vitacitu a dalších sdružení, ale i jako sólový muzikant, který neúnavně koncertuje spolu se svým dlouholetým bubeníkem Pavlem Slechanem a svým synem Milošem juniorem, jedním z největších baskytarových talentů posledních let.

Dalším vystupujícím bude pekelně dobrá formace která útočí na ušní bubínky metalových fanoušků přes 30 let. Na pódiu se Vám představí black metalová legenda ROOT. Poslední mohykán, zakládající člen Jiří BigBoss Valter ji založil už v roce 1987 v dobách, kdy to rock u nás neměl lehké.

Peckami velkého formátu jako jsou „Někdy si vzpomeň, Prostě máš smůlu, Sluneční král, Uzenáč, O třech pastýřkách, Kamna kouří“ a další, rozburácí letní areál plzeňská bigbítová legenda ODYSSEA.Vznik kapely sahá k roku 1972 a její název symbolizuje neustálé putování po vesnických tancovačkách.

Třtěnické pódium, bude také okupovat znovuobnovená, heavy metalová formace ARGOS, ve které stojí za mikrofonem frontman nymburského ROXORu, Ondřej Marek. Argos poprvé koncertoval v roce 1988 a svou aktivní koncertní kariéru, ukončil v roce 1991. Letos kapela obnovila koncertování, a protože tenhle rok uplynulo třicet let od jejího založení, nahráli a vydali svoje původní, dosud nevydané písničky na placce “Dej, co máš”.

Ne jednoho fanouška nadchne legenda polabského heavy metalu, skupina IRAS která po dvacetileté pauze, opět plení taneční sály a letní parkety. Ta do Třtěnic zavítá již po několikáté, její zpěvák Ben Bártl vždy dokáže i o generaci mladší publikum rozezpívat hity jako Sekeromlat, Kladivo na čarodějnice, Železná dáma či Sami máme málo.

Další z těch co už něco pamatují budou hardrockoví matadoři z Teplic HLAHOL. Kapela kterou prošlo velké množství dnes již velmi známých muzikantů například Milan Špalek a Josef Vojtek ze skupiny Kabát, se řadila mezi heavymetalové kapely ale po dvouleté pauze v roce 1991, začali hrát hardrock po vzoru AC/DC či Motörhead a svého stylu se drží dodnes. Zpívají česky a v textech sázejí hodně na humor.

Mezi osmičku vyvolených patří kapela POLYMETAL která vznikal na podzim roku 1984.Ve svých časech byla kapela podporována svým fanklubem i fanzinem Polymetačka. Rovněž úspěšně bodovala v anketě Zlatý slavík a koncertovala s kapelami Olympik, Arakain, Team nebo Kabát. Z novodobých kapel se pak představí metalová formace z Hradce Králové, TINNITUS která prezentuje vlastní českou tvorbu.

Akce která se nachází kousek od Českého ráje ve spojení s praktickým zastřešeným areálem, který pojme tisícovku lidí, je skvělou kombinací pro letní open air v příštím rocea to i v případě nepříznivého počasí.

Aktuální informace na FACEBOOKOVÉM profilu festivalu

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...