Skupina EUFORY představila skladbul Promise Of Tomorrow

Od vydání povedeného duetu Schizofrenie s legendární TANJOU uběhlo už pět měsíců a vycházející slovenská hvězda power/heavymetalu EUFORY přichází s další novinkou

Čekání na  následovníka tři roky starého alba „Higher And Higher“ se martinská kapela rozhodla fanouškům zkrátit v pořadí druhým singlem Promise Of Tomorrow.

Píseň se zabývá vážným tématem válečných konfliktů. Eufory v textu podtrhují jejich bezvýznamnost a poukazují na to, že je úplně jedno kdo ve válečném konfliktu zvítězí a kdo je na straně poražených. Žádná strana, ani ta vítězná, svého cíle i tak nikdy úplně nedosáhne a ve vzduchu tak ihned visí další konflikt.

Válka plodí další válku, třeba však spojit síly a agresorovi se společně postavit. Na světě nikdy nevládl definitivní mír a jediným příslibem do budoucna zůstává jen vyhlídka na další vojenský konflikt,  říkají členové kapely.

Datum vydání písně Promise Of Tomorrow bylo naplánováno dlouho předtím, než nastal scénář, jehož uskutečnění si nikdo z nás nechtěl připustit. Kapela Eufory vyjadřuje velkou lítost nad událostmi uplynulých dní a soucítí se všemi, koho se válka na Ukrajině bytostně dotkla.

Se skutečně silným a především velmi aktuálním textem se kapela opět vrátila k angličtině. A jako obvykle ho doplnila kvalitní energickou muzikou a Lubošovým podmanivým zpěvem. Ale jak členové naposledy slíbili, nové album bude hudebně rozmanité a Promise Of Tomorrow to jen potvrzuje. Zatímco první singl byl heavymetalově rytmický, ten druhý v sobě skrývá mnohem dravější riffy a široké refrény ozvláštněné výraznými samply.

Novinka vychází ve formě lyric videa v režii stejných lidí jako Schizofrenie

Vizuální podoba pochází z dílny Johna Kaimakamise (spolupráce s Evergrey, Rotting Christ apod.), produkci a mixáž měl na starosti Adam Mičinec a mastering má opět na svědomí Tony Lindgren (spolupráce s Amorphis, Arch Enemy, DragonForce, Powerwo .)

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X