Slayer do programu svého posledního tour přidali i zastávku v Praze

Jak už všichni víme, Slayer před časem avizovali, že budou první z velké thrashové čtyřky, kteří pověsí kytary na hřebík a začnou si užívat svůj důchodový věk. Na ten si však ještě nějaký ten pátek počkají. Farewell tour se protáhne do roku 2019 a dostane se i na české fanoušky.

Americká thrashmetalová skupina Slayer, která na scéně působí od počátku 80. let minulého století, má dodnes na kontě dvanáct alb, poslední přírůstek do jejich diskografie s názvem Repentless vyšel před třemi lety. Mezi největší úspěchy „Slayerů“ patří album Reign in Blood z roku 1986.

Slayer vystoupí 25. června 2019 v pražské Tipsport aréně od 19 hod. S českými fanoušky se rozloučí koncertem z turné nazvaného Final World Tour. Předprodej vstupenek v cenách od 1290 do 1990 korun byl zahájen.

V České republice mají Slayer, tvořící společně s kapelami Metallica, Megadeth a Anthrax takzvanou „velkou čtyřku“ žánru, mnoho příznivců. Vystupovali zde na samostatných koncertech i festivalech. Naposledy byli před dvěma lety na festivalu Masters of Rock ve Vizovicích. Například v roce 2014 vystoupili Slayer na metalovém festivalu Brutal Assault, roku 2010 se zase představili na festivalu Sonisphere v Milovicích na Nymbursku.

Slayer založil Kerry King, který na post druhého kytaristy našel Jeffa Hannemana a posléze na baskytaristu Toma Arayu, bubeníkem se stal Dave Lombardo. Formace je průkopníkem thrash metalu, což je tvrdší odnož heavy metalu, vyznačující se mimo jiné agresivním zvukem kytary. Jejich první studiové album Show No Mercy vyšlo roku 1983.

Někteří kritici kapele vyčítali koketování s fašismem či nacismem, hudebníci se ale od takových ideologií distancují. Nejkontroverznější písní byla Angel of Death (Anděl smrti), pojednávající o nechvalně proslulém nacistovi Josefu Mengelem.

Kytarista a spoluzakladatel kapely Hanneman zemřel v roce 2013 v kalifornské nemocnici na selhání jater, zřejmě v důsledku dlouhodobé vážné infekce. Tou se prý nakazil, když jej kousl pavouk. Na aktuálním turné Slayer vystupují v sestavě King, Araya, Paul Bostaph a Gary Holt.

Vstupenky budou k mání v sítích Ticketmaster a Ticketportal od 5. 12. v ceně 1 290 – 1 990 Kč.

REKLAMA

1 Komentář
  1. Hollič říká

    A co napsat který kapely s nimi vystoupí na koncertu?

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X