Festival tvrdého metalu SYMBOLIC ovládly legendy, vévodil Benediction

Na čtyřdenní festival SYMBOLIC Open Air se do malé vísky za Kolínem sjely legendy tvrdého metalu

Především příznivci tvrdé muziky si přišli na své, na třetím ročníku festivalu SYMBOLIC fest 2019 který se uskutečnil ve dnech 17. až 20. července ve Třech Dvorech u Kolína. Tradičně na třídvorském koupališti, se návštěvníkům festivalu představila padesátka českých ale i řada zahraničních metalových kapel.

Jak už bývá na SYMBOLICu zvykem, tak i letos se festival nesl v duchu splněných přání, exklusivních a jedinečných vystoupení které pro návštěvníky přichystal David „Dejvy“ Krédl se svou death-metalovou partičkou SECTESY.

I letos se na SYMBOLIC festu sešly legendy, které povýšily tento čtyřdenní festival ve Třech Dvorech na zcela mimořádný!

Jedinou festivalovou Evropskou možností společně s HELSINKI DEATH FESTEM (pořádaný na konci srpna) shlédnout jednu z nejoriginálnějších kapel death metalové historie, legendární DEMILICH z Finska. Prázdninově jediný koncert vůbec, přijeli na SYMBOLIC odehrát švédští INTERMENT

Jen na jeden jediný koncert přiletěla do Tří Dvorů čtveřice MORTA SKULD (USA) která na scéně působí neuvěřitelných 29 let a za svou existenci navštívila Evropu pouze letos v květnu na NETHERLANDS DEATHFESTu. Pouze svůj jeden jediný koncert v roce 2019, dorazili na SYMBOLIC fest odehrát švédští GOD MACABRE.

Třešničkou na dortu celého festivalu bylo sobotní vystoupení britské formace BENEDICTION která předvedla přísný deathmetalový majstrštyk, pro tu se SYMBOLIC už navždy stal posledním koncertem, který s kapelou odzpíval jejich dlouholetý frontman Dave Hunt (jeho odchod je spojen se závazky s kapelou ANAAL NATHRAKH a doktorantskému studiu). A že si fanoušci nenechali ujít poslední možnost vidět Dave Hunta za mikrofonem s formací Benediction bylo znatelné.

Skvělý výkon podala například také španělská death-metalová formace NOCTEM ale i ostatní kapely nezůstávaly pozadu. Během pátečního večera došlo také ke křtu nového nového mCD death metalistů SECTESY – Jesus Christ Superlunch. Role kmotra se ujal kytarista a zpěvák MORTA SKULD Dave Gregor.

Festival SYMBOLIC je naprosto výjimečným, ve smyslu nezapomenutelných zážitků. Rapidně vyšší návštěvnost oproti předchozím ročníkům, pohodová atmosféra a lidé kteří za celým festivalem stojí to je SYMBOLIC OPEN AIR.

Pro zobrazení fotogalerie klikni na obrázek!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X