Ve Třech Dvorech se otevřely brány pekelného festivalu

V areálu přírodního koupaliště ve Třech Dvorech u Kolína, otevřel své brány čtyřdenní metalový festival SYMBOLIC Open Air 2018

Ve středu 4.7.2018 odpoledne se naplno rozběhl čtyřdenní metalový maraton již druhého ročníku který potrvá až do nedělního brzkého rána, během těchto dní se na pódiu vystřídá šedesátka kapel v podobě death, black, thrash metalu a mnoha dalších hudebních stylů, které končí na -core.

Pekelnou jízdu na skvěle zorganizovaném festivalu SYMBOLIC, odstartovala v 18 hod Opavska partička SCARS OF THE INSANE která začala psát novou kapitolu své historie angažováním zpěvačky Ivany Svítkové, což zrovna pro modern/alternative metalovou kapelu nebývá obvyklé.

Klasický death metal s kořením experimentů, přivezla skupina z Přelouče HUMAN SCUM. Datem založení mladá, ale zkušenostmi hudebníků ostřílená kapela RISSLA, naservírovala návštěvníkům spoustu chytlavých melodií a dravosti v podobě symfonic-rockové muziky koketující s prvky vážné hudby. Masakrózní vystoupení předvedla death/grind metalová banda DEWDROP.

Další kapelou patřící ke stálicím domácí extrémní scény, rozsévající svůj nekompromisní death/grind již od roku 1991, byla formace DISFIGURED CORPSE která má na kontě pět studiových alb, několik evropských turné a předskakování legendám jako Death, Benediction, Behemoth, Hypocrisy a dalším.

Mrazivě temné poetické texty plné výstižných metafor nutící hloubavou mysl sestoupit na samé dno propasti lidského nitra, naservírovala gothic rocková formace BRATRSTVO LUNY. Zahanbit se nenechala ani lehce česko-slovenská partička, punk-hardcore hrající KONFRONT. Půlnoční finále patřilo elektronickým kompozicím od OTUS HOBS.

Hlavní hvězdy letošního ročníku SYMBOLIC festu, na návštěvníky ale teprve čekají. Mezi špičkové headlinery budou patřit  legendární CANCER. Pro všechny vyznavače trash metalu bude také lahůdkou legenda XENTRIX z Velké Británie která se poprvé ve své téměř 30leté historii představí v České republice! Ze švédská dorazí například death metalová bruska ENTRAILS a jediný exkluzivní koncert přijedou odehrát rumunští borci NECROVILE. 

 

 

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...