U.D.O. se skvělou předkapelou TAILGUNNER ovládli klub Roxy

Německá heavymetalová legenda U.D.O. které loňské léto patřil hlavní hrací čas na festivalu ROCK CASTLE, opět zavítala do ČR a to hned 3x! Na jedné z těchto tří zastávek zahrála v pražském klubu Roxy

V pražském klubu Roxy, zahrála ve středu 20. března, kapela, která je pevně usazená na metalové scéně. Nebyl to nikdo jiný než Udo Dirkschneider který je v současné době na turné s U.D.O., aby naživo představil nové album „Touchdown“. Legendu doprovázeli britské heavymetalové hvězdy Tailgunner a už dopředu bylo jasné, že půjde o žhavý metalový večer, protože koncert byl beznadějně vyprodán.

Večer plný nefalšovaného heavy metalu nastal, když na pódium nastoupili britští  TAILGUNNER, kteří se vezli na vlně svého debutového alba „Guns for Hire“. Kapela předvedla velkolepý nástup, který publikum katapultovala zpět do syrové energie roku 1980. Ve smršti zabijáckých bicích, dvojitých kytarových riffů a silného vokálu ovládla kapela pódium s nebývalou intenzitou.

Bylo to rychlé a zběsilé, každá jejich skladba byla podána s knokautovým úderem. Během setu přidali i několik vybraných kousků, včetně Painkillera od Judas Priest. Klubu Roxy není zas tak moc velký, ale Tailgunner s ním zacházeli jako s arénou.

Nutno přiznat, že Tailgunner jsou zatraceně dobří, a dávali to značně najevo, když napínali své metalové svaly. Drtivé lead breaky, hlasitá sóla, dunivé bicí, dunivé basové linky a vokály, evokovaly Halforda, Dickinsona, Dia a spol.

Tailgunner tvrdí, že jejich cílem je vrátit britský metal zpět na mapu a podle jejich vystoupení je vysoce pravděpodobné, že se jim to podaří. Díky mládí na své straně mají tolik energie, kterou mnozí z nás ani nepamatují, natož aby ji ještě měli.

Basák je absolutní hvězda, jejich druhá kytaristka předváděla velkolepou exhibici, která se vidí jen velmi málo! Sólový kytarista po celou dobu táhnul tváře, aniž by vynechal jedinou notu. Bubeník je zvíře a zpěvák to všechno držel pohromadě křišťálově čistým jekotem a některými horními tóny, které slyší jen psi.

Vyvrcholení večera bylo, když na pódium nastoupili německé heavymetalové legendy U.D.O.. Autentický a opravdový, i tak by se dal charakterizovat středeční headliner. O tom svědčí už to, že U.D.O. odehráli téměř dvouhodinový koncert.


Když zhasla světla a zazněly první tóny, byl v klubu poznat kolektivní headbanging. Udo Dirkschneider a jeho spoluhráči předváděli silnou a profesionální show. Nové písně byly publikem přijímány velmi dobře a nepřekvapilo, že klasiky jako ‚Animal House‘, ‚They Want More‘, ale i ‚Hear of Gold‘ z alba ‚Faceless World‘ byly publikem  hlasitě zpívány. U.D.O. servírovali dobrý mix starého a nového.

Středem pozornosti byl samozřejmě sám  Udo Dirkschneider ale zároveň měl ikonický frontman sílu nechat dostatek prostoru celé kapele, což není myšleno jen prostorově. To, že je kapela velmi sehraná, bylo na pódiu znát. Andrey a Dee na sebe házeli sóla a typické metalové pózy, které každý očekával a které se nabízeli.

Velkým přínosem pro kapelu je bez debat veterán Peter Baltes který je na palubě od roku 2023. Skvělý výkon podával také Sven Dirkschneider. Jeho energické bubnování je hnací silou, na které je postavena každá skladba a která září.

U.D.O. je především o hudbě a lídr kapely se příliš nehlásil. Přesto si nenechal ujít příležitost poděkovat publiku za jeho euforii a dal najevo, že Praha stojí vždy za návštěvu.

U.D.O. a TAILGUNNER ukázali, proč je jejich heavy metal populární za hranicemi všech států. U těchto dvou kapel bylo všeho tak akorát – písní, ducha i přístupu a díky pořádající agentuře Pragokoncert si fanoušci mohli dopřát další z řady skvělých koncertů.

TEXT Petr Bryk
FOTO CREDIT Petr Bryk
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...