Vzpomínka na rockera Vlaďu Šafránka přilákala do Žlutých lázní tisíce lidí

Ve čtvrtek 13.6. se na břehu Vltavy ve Žlutých lázních v Praze uskutečnila pod záštitou skupin Harlej a Walda Gang velkolepá koncertní vzpomínka na zesnulého Vláďu Šafránka který zemřel v důsledku plicní hypertenze 18. 9. 2018

Zavzpomínat přišlo společně se skupinami kterými Vláďa Šafránek prošel a přáteli se kterými se potkával na koncertních pódiích, bez mála čtyři tisíce lidí.

Areál se otevřel v šest hodin podvečer ale po páté hodině bylo u vstupní brány již hodně natěsno, první kroky návštěvníků směřovaly ke stánkům s tričky z limitované edice, která byla vytvořena speciálně k tomuto koncertu. Po té se natěšeni začali rozptylovat po areálu který se zcela rychle zaplnil.

Samotný koncert vypukl úderem devatenácté hodiny a ve zvláštně promíchaných sestavách se tady začala odehrávat pařba, na kterou ten kdo k Vltavě zavítal, jen tak nezapomene.  

Celý koncertní večer odstartovala a jako první vzdala poctu skvělému zpěvákovi kapela Komunál. Po té začaly zaznívat písničky v režii skupin Harlej a Walda Gang a v podání kapel Dymytry, Divokej Bill, Rybičky 48, Alkehol, nechyběl ani Ota Váňa z Kabátů nebo Jirka Urban z Arakainu. Mezi další patřily kapely Tlustá Berta, Debill Heads a Debustrol. 

Velkolepý mejdan byl zakončen hitem „Svařák“ který si na pódium společně vystřihli všichni zúčastnění včetně Vláďovo velkého přítele Václava Upíra Krejčího. Koncert končil krátce před desátou večer a nebýt toho, že se musela dodržet hodina nočního klidu tak by se bez pochyb pařilo až do rána.

Všichni ti co na vzpomínkoví mejdan v den nedožitých narozenin zpěváka Vládi Šafránka zavítali pomohli dobré věci neboť veškerý výtěžek z koncertu poputuje do Centra pro plicní hypertenzi Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, kde se Vláďa dlouhodobě léčil.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X