Whitesnake hlásí návrat do Čech, společně s Europe zahrají v Brně

Rockoví matadoři Whitesnake v čele s Davidem Coverdalem hlásí návrat do České republiky. Spolu se švédskými Europe zahrají 19. května 2020 v Brně.

Whitesnake jsou anglická hudební hardrocková skupina, která se na scéně pohybuje již více než čtyřicet let. Přestože v současnosti funguje formace již v jiném složení než dříve, stále je aktivní. Letos na jaře vydala nové album a příští rok vyjede na turné. Hostem na připravovaných koncertech jim budou švédští Europe.

David Coverdale založil Whitesnake v roce 1978, dva roky po svém odchodu z Deep Purple. Tvorba Whitesnake přinesla koncem sedmdesátých let a v první polovině let osmdesátých jak těžký blues-rock na albech „Trouble“, „Lovehunter“, „Ready And Willing“ a „Come An‘ Get It“, tak později výbušný hard rock zachycený na desce „Slide It In“ či na nejúspěšnějších albech „Whitesnake“ z roku 1987 a „Slip of the Tongue“ z roku 1989. V té době se kapela nesmazatelně zapsala do hudebních dějin nadčasovými hity „Is This Love“, „Here I Go Again“ nebo „Still Of The Night“. Jejich poslední nahrávka byla vydána v roce 2019 pod názvem „Flesh & Blood“ a kapela ji představila i na pražském koncertě letos v červnu.

„Jsme skutečně nadšeni a těšíme se na to, až v roce 2020 opět zahrajeme v České republice a společně ještě jednou oslavíme 40. výročí Whitesnake. A jsem moc vděčný, že už čtyřicet let cestuji po tomto neuvěřitelném světě – chceme svými koncerty oslavit ty nezapomenutelné okamžiky s miliony lidí… Všem, kteří se k nám na této úžasné cestě připojili, opravdu děkuji!! Miluji tyto sdílené okamžiky, stejně jako svojí práci. Ještě jednou díky za těch 40 let!“, uvedl David Coverdale.

Kapelu Whitesnake v současné době tvoří: David Coverdale (zpěv), Reb Beach (kytary), Joel Hoekstra (kytary), Michael Devin (basa), Tommy Aldridge (bicí), Michele Luppi (klávesy).

EUROPE BenátskáŠvédské Europe znají miliony lidí jen podle hitu The Final Countdown, někteří si snad vzpomenou na výraznou baladu Carrie. Skupina ovšem natočila jedenáct studiových alb a řadu živáků. Jejich nejnovější se jmenuje Walk The Earth.

Speciální koncert se uskuteční 19. května 2020 v brněnské DRFG Areně.

Vstupenky v sítích Ticketmaster a Ticketportal od 20. 12. 2019 10.00 hodin
Live Nation klub: 19. 12. 2019 10:00 – 20. 12. 2019 10:00
Ceny vstupenek: 890 – 1590 Kč

REKLAMA

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X