Začalo velké hlasování veřejnosti o nej středočeské rockery

Středočeská Skutečná liga spustila hlasování fanoušků o nejoblíbenější začínající či zatím neobjevenou kapelu letošního ročníku

Svůj hlas můžete hudebníkům udělit v anketě uveřejněné na webových stránkách Středočeského kraje, který je již třetím rokem partnerem této největší tuzemské soutěže mladých kapel v živém hraní. Ocenění převezmou vítězové během finálového koncertu o ceny poroty, resp. Cenu hejtmanky Středočeského kraje 17. ročníku Skutečné ligy, který se uskuteční 20. listopadu v Kladně. Finálový koncert bude zdarma otevřený široké veřejnosti.

„V letošním ročníku vystoupilo naživo před zraky poroty i diváků ve třech základních kolech v prostorách krajských muzeí v Hořovicích, Mladé Boleslavi a Jílovém u Prahy celkem 26 kapel, které se do soutěže přihlásily. Z nich dvě spadají do juniorské kategorie a obě to v soutěži řádně ‚rozbalily‘ a dostaly se do finále,“ uvedl zakladatel soutěže Lukáš Fousek a dodal:

„O postupujících rozhodlo bodování poroty. V semifinálových kolech si bodově nejlépe vedly kapely Destroy! a Vosolit!. To však neznamená, že ve finále nemají šanci zazářit a zvítězit ostatní kapely, přeci jen už během soutěže posbíraly další zkušenosti a měly šanci se takzvaně otrkat,“ podotkl zakladatel a ředitel soutěže Skutečná liga Lukáš Fousek.

Jako jediná soutěž v České republice umožňuje Skutečná liga rozsáhlému počtu kapel vzájemné měření sil bez nutnosti zasílat demo nahrávku, jejíž pořízení stojí nemálo finančních prostředků a která neumožňuje objektivní a spravedlivé posouzení kvality hudebního uskupení.

„Při hodnocení kapel je podstatný celkový dojem, zda jí to dohromady hraje, má nápad, dokáže zaujmout, ať už zajímavým zvukem, vizáží, chytlavými skladbami pro široké publikum, zda komunikuje s publikem atd. Naopak menší pěvecké a instrumentální chyby při živém vystoupení mají na hodnocení minimální vliv,“ podotkl jeden z porotců, producent, skladatel a baskytarista Jan Šorm.

O přízeň veřejnosti se v aktuálním hlasování na webu Středočeského kraje ucházejí junioři Dobiboyz, Hospoda, dále kapely Vosolit! a Siluety, Mirka Volfová & Futro, Destroy!, Youlie, Allmara, Metresa, Filip Zoubek & The Blues Q, Sklony, Cataclysm Orchestra, Amorain , Nerium, Don Tichot, Nazgul, Světy, Manta Bay , Doggybag, Crispy Cheeks, Je na malinách, Holborn Stereo, Infinity a TNS.

Velké závěrečné klání v podobě otevřeného koncertu pro veřejnost se odehraje v kladenském Domě kultury na náměstí Sítná od 12:00 do zhruba 22:00. Přijít fandit středočeským kapelám může kdokoliv a kdykoliv během dne. Vstup je pro diváky zdarma právě proto, že cílem soutěže je hlavně podpora začínajících kapel, aby nasbíraly zkušenosti a fanoušky,“ pozval na podzimní finálové kolo středočeský radní pro kulturu Václav Švenda.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...