První ročník žateckého NaFestu se vydařil, Harlej to rozjel se vší parádou!

Žatec, město piva a chmele, známé i slavnostmi Dočesné která se bohužel letos díky okolnostem poprvé za 63 let nekonala. Ale Žatečtí to nevzdali. Bez pořádného rocku si neuměli léto představit Jiří Hričoviny a Jakub Grežo

Jiří se svými dlouholetými zkušenostmi okolo kapel Mandrage a Harlej se společně s Jakubem pustili do projektu, který zvládli úplně s přehledem. 15. srpna v letním kině v Žatci uspořádali za podpory města Žatec a sponzorů akci s názvem NaFest 2020 a dokázali tak proměnit šanci pro malé festivaly.

Letošní, první ročník otevírala místní funk-rock-punková kapela Najust. Věřím, že o nich ještě minimálně v rámci regionu dost uslyšíme. Následovalo vystoupení Štěpána Soukupa známého především jako kytarista a zakládajícího člena kapely zakázanÝovoce kterou se rozhodl v srpnu 2019 po čtrnácti letech opustit a věnovat se vlastní tvorbě. Odpoledne až do večerních hodin vyplnily kapely Hot Pants, Falešný obvinění, Hand Grenade a Loco Loco.

A čas od půl desáté už patřil jen skupině HARLEJ která má k severu Čech silné vazby, původní zpěvák Harleje Vláďa Šafránek, pocházel z nedalekého Mostu. Jak všichni víme, letošní Tour Harlej 25 let jim pokazila nucená přestávka, ale bez muziky se prostě žít nedá. V Žatci to Harlej rozjel naplno a své letošní výročí i tady oslavil s plnou parádou, byli naprosto skvělí, fanoušci si s kapelou zazpívali nejednu písničku, které si leckdo z nás zpívá doma nebo v autě.

Pořadatelé rozhodně nechtějí usnout na vavřínech a v budoucnu chtějí pokračovat a vytvořit plnohodnotný festival a přivést do Žatce další kapely.

Zázemí pro kapely, pro diváky, sympatické vstupné a dokonce i počasí pořadatelům vyšlo. Za sebe a i za diváky děkuji ze srdce kapelám a pořadatelům, že jsme mohli pozapomenout na starosti všedních dnů. A kapele Harlej dalších super 25 let!

 

FOTO CREDIT RADKA HAVELKOVÁ
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...