Živanický rockový masopust byl plný výborné muziky a letní nálady

V sobotu 31. 8. 2019, poslední prázdninový den se konal třetí ročník mimořádného rockového festivalu, který vznikl u příležitosti křtu knihy Petra Doležala „Generace decibelů“.

Trilogie Generace decibelů je svědectvím o době socialismu, bouřlivém dospívání, rebelství dlouhých vlasů, opraných džín a dvou letech vojenské základní služby. Také o hlasité rockové hudbě, bigbítových zábavách, kamarádství a láskách. První, co nám řekl, bylo: „Jsme jedné krve!!!“ a potom dodal „ Být v komunitě rockerů je čest“. S těmito slovy se plně ztotožňuji.

Celý festival odstartoval Luboš Suchánek se svoji kapelou, peckou „ Jedenáct hodin do útoku“, skočil mezi fanoušky, kteří i přes 30 stupňové vedro zpívali spolu s ním a užívali si festivalové odpoledne. 60- ti minutový set byl plný skvělých hitů, které netřeba ani představovat. Komunál se s publikem rozloučil písní „Kříže v poli“.

Jako další vystoupila rock – metalová skupina Klaxon z Kolína, která působí na rockové scéně již od roku 1982. Nechyběli pecky „ Co je to Alžběto, Paštiky ze štiky, Zatracenej pes a také ploužák na přání s názvem Zapomínání“.
Další rockovou legendou byla pražská skupina Orient rock, která hraje již 55 let!! Jedná se o jednu nejstarší rockovou skupinu v Praze. Produkuje převážně vlastní skladby pod vedením rockové legendy Jindřicha Pavlišty. A opět to byl nářez a vynikající zpěv. Jejich hity „ Bastard, Závislost, Generace decibelů“ a další jsou skvělé.

Jako čtvrtá kapela vystoupila kapela Keks, která přilákala na parket téměř všechny návštěvníky festivalu. Autorem drtivé většiny písní je Štěpán Kojan, který do současnosti zhudebnil cca 500 svých textů. Není mnoho takových autorů u nás. Největší hit „Víš“ patří dnes už k lidovým písním. Hráli na přání budoucí nevěstě baladickou píseň „Černý oči“, a sklidili tak obrovský aplaus.

Po krátké pauze doslova vlétla na pódium známá kapela Benefit. S fanoušky se přivítal za kapelu Vláďa „Gumáček“ Koudelka, který představil nového člena Benefitu, zpěváka Jirku „Ježka“ Jecha, který již dříve působil v Nymburské kapele Straton. 60 -ti minutový set začal peckou „Hádej, kdo jsem“, následoval „Odpočet“ a zazněly i další hity – Rokenrol napořád, Zpívá s námi celý svět, Dostaň mě do nálady, Život nám utíká, Tenhle rokenrol je náš a další. Při hitu „Zpověď“, kterou úžasně nazpíval Jirka, vyšvihl Matěj Koudelka nádherné kytarové sólo. Kapelník Milan Vipler se představil s čerstvě restaurovanými bicími. Nemohli chybět pohádky na závěr, to by ani snad nebyl Benefit.

Jako předposlední se představila netrpělivě očekávaná kapela Vítkovo kvarteto, která hraje český bigbít. A pod pódiem to vřelo. Všichni se natlačili na parket, zpívali, tančili a plnými doušky si užívali krásný teplý večer se svou oblíbenou kapelou. Samozřejmě nemohl chybět megahit „ Pražský démon“, ale i další známé skladby „ Veteráni studené války, Bróňa s Máňou, Sovy“….

Ve 2 hodiny ráno ukončila rockovými legendami nabitý festival plzeňská hudební skupina Odyssea, fungující již od roku 1972. I přes velmi pozdní hodinu návštěvníků neubývalo a stále se velmi dobře bavili.

Obrovský dík patří pořadatelům akce, Pavlovi Šurkalovi a Petrovi Doležalovi, oba velmi příjemní a vstřícní. Prostředí bylo úžasné, počasí přálo, pivo teklo proudem, vynikající káva a k zakousnutí výborné klobásy i grilovaná kýta.

Skvělá atmosféra a návrat do časů bigbítových tancovaček nadchla všechny příznivce skvělé rockové hudby 80. let. Živanický rockový masopust byl ohlédnutím do mládí jedné generace, která měla to štěstí, že stála u zrodu ROCKU.

VÍCE FOTOGRAFIÍ NAJDETE NA NAŠEM FACEBOOKOVÉM PROFILU

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...