Harlej uctil nedožité 50. narozeniny Vládi Šafránka novým videoklipem

Dne 13. června 2022 by oslavil „padesátku“ zakladatel a bývalý zpěvák skupiny Harlej a také frontman kapely Walda Gang, Vláďa Šafránek který byl nejen skvělý zpěvák, bavič a showman, ale pro mnohé především skvělý kamarád, který nikdy nezkazil žádnou legraci. Bohužel 18. září 2018 podlehl zdravotním problémům a odešel do rockového nebe.

Jako vzpomínku na něj, v den jeho nedožitých padesátin, zveřejnila kapela Harlej k uctění jeho památky, nový videoklip k písni „Odcházím“ z alba „Hodný holky zlý kluky chtěj“ do kterého byly vloženy archivní záběry s Vláďou. O námět, scénář, režie a střih se postaral Petr Vinc Havlíček z KHfilmin.

Jsme rádi, že tenkrát ty záběry vznikly, jsem rádi, že jsme je před nějakou dobou našli a jsme rádi, že se Vincovi z KH’filmin podařilo dotočit obrázky nové a všechno spojit dohromady. Dneska by měl Vláďa Šafránek padesátiny, takže Vláďo, všechno nejlepší někam tam kde jsi, chybíš tady nejen nám, uvedla kapela Harlej na svém facebookovém profilu.

Vláďa šafránek se začal věnovat muzice už ve svých čtrnácti letech a jeho oficiálně první kapelou byla thrashmetalová úderka Krevel z Mostu, odkud Vláďa pocházel. V letech 1990–1991 se stal členem pražské power/heavymetalové skupiny Autogen. Později se dostal ke skupině Brain, kde mu bylo osudným setkání s kytaristou Tondou Rauerem se kterým si padli do oka a s Brain v roce 1994 vydali  desku Příliv. Kapela se ale brzy rozpadla.

Na dlouhých 11 let (1995–2006) se jejich společným kotvištěm stala kapela Harlej, se kterou Vláďa nazpíval 6 alb a jedno DVD. Že se jednalo o jeho nejúspěšnější období, dokazuje i fakt, že se z této doby neochvějně drží v setlistech Harleje takové kultovní pecky, jako jsou Zfetovanej, Přirození, Proměna, Z Cuby kiwi, Optimistická, Harlej Krišna nebo Svařák.

Následně z Harleje odešel a v roce 2006 natočil svoje sólové album „Velryba“. Poté založil skupinu Walda Gang, s kterou vydal v roce 2007 stejnojmenné album. V roce 2011 mezitím vydal ještě druhé sólové album „Buccaneer“. V roce 2012 vydal s Walda Gangem ještě album „Svařák hop hej“ a v roce 2018 „Je tu léto“.

Už v červnu 2016 ale musela skupina Walda Gang odvolat všechny koncerty kvůli zhoršení zdravotního stavu Vládi potýkajícího se s plicní hypertenzí které 18. září 2018 bohužel ve věku 46 let podlehl.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...