JUDAS PRIEST vyrazí na své nadcházející turné ve čtyřčlenné sestavě

Judas Priest budou vypadat trochu jinak, kapela vydala prohlášení, ve kterém potvrzuje, že letos vyrazí na turné jako čtyřčlenná, což znamená, že bude mít na pódiu vždy jen jednoho kytaristu, Richieho Faulknera. Andy Sneap který spolu s Tomem Allomem spoluprodukoval album Firepower z roku 2018, byl ze sestavy vyřazen s tím, že bude pokračovat jen jako producent.

Sneap, který je také známý svou prací v NWOBHM revivalists HELL a kultovní thrashové skupině SABBAT, začal turné s JUDAS před čtyřmi lety kdy nahradil dlouholetého kytaristu Glenna Tiptona, kterému byla před osmi lety diagnostikována Parkinsonova choroba.

Je to poprvé v historii kapely, kdy bude vystupovat bez svého dvojitého kytarového útoku, i když Glenn Tipton, který ustoupil ze své každodenní živé role uprostřed komplikací Parkinsonovy choroby, se stále příležitostně objeví, když to bude možné.

Faulkner, který loni na pódiu při dokonalém hraní „Painkiller“ a všech jejích sól utrpěl prasklou aortu, je nyní jediným kytaristou v Judas Priest poté co se v roce 2011 připojil jako Tiptonův protějšek když legendární KK Downing oznámil, že kapelu opouští.

Baskytarista Ian Hill je jediným zbývajícím původním členem JUDAS PRIEST, která vznikla v roce 1969. Zpěvák Rob Halford se ke skupině připojil v roce 1973 a Tipton podepsal smlouvu v roce 1974. Rob opustil JUDAS PRIEST na začátku 90. let, aby založil vlastní kapelu, poté se v roce 2003 vrátil. V roce 2011 se s kapelou rozešel zakládající kytarista KK Downing , kterého nahradil Richie Faulkner .

Judas Priest měli původně zahájit své turné k 50. výročí na podzim roku 2020, ale vystoupení byla odložena kvůli probíhající pandemii. Kapela byla nucena překonfigurovat své plány znovu loni v září, když kytarista Richie Faulkner  musel podstoupit  urgentní operaci  kvůli  srdečnímu onemocnění .

Termíny severoamerického turné jsou nyní  naplánovány na 4. března. Očekává se také, že se kapela zúčastní přeplánovaného turné s Ozzym Osbournem v roce 2023.

Do České republiky JUDAS PRIEST zavítají jako  headliner festivalu Masters of Rock který se uskuteční 7. – 10. 7. 2022 ve Vizovicích v areálu likérky R. Jelínek.

REKLAMA

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X