Symphonic metalová SURMA křižuje na svém prvním turné Evropu

Symfonic metalová Surma vyrazila na evropské turné s Dynazty a Sirenia!

Česká kapela SURMA v čele s Viktorií Surmøvou, jedna v současnosti z nejvýraznějších symfonických metalových institucí nejen na tuzemské scéně, křižuje evropská města!

Trochu Švédska a trochu Norska, trochu Česka a USA, špetka Faerských ostrovů, Francie a Ruska! Ano, takové je společné turné hard’n’heavy kapely ze Stockholmu DYNAZTY, norských gothic/symphonic metalistů SIRENIA, americké hard’n’heavy formace z Long Islandu HOLY MOTHER a české metalové skupiny s mezinárodním obsazením SURMA které započalo 7. dubna v německém Mnichově.

Surma je projekt, za kterým stojí česko-ukrajinská zpěvačka Viktorie Surmøvá a Heri Joensen, zpěvák folk metalové skupiny Týr z Faerských ostrovů. Kapela vznikla v roce 2018 a její zvuk lze popsat jako kombinaci symfonického a progresivního metalu. V listopadu 2020 vyšlo u Metal Blade Records jejich debutové album „The Light Within“!

Na společné, poměrně náročné turné čítající 17 zastávek, každý den jeden odehraný koncert s přejezdy mezi osmi evropskými státy se SURMA vydala v sestavě Viktorie Surmøvá (zpěv), Heri Joensen (kytara), Dan Friml (baskytara) a Aleksandr Zhukov (bicí). Jedná se o její první evropské turné na kterém konečně na živo představuje své již zmiňované hudebně bohaté album.

„Myslím, že skutečným poselstvím alba je dát naději všem, bez ohledu na to, s čím se potýkají, “ říká zpěvačka Viktorie, známá především díky své práci s Bohemian Metal Rhapsody  ale také z působení v Rosa Nocturna, Cruadalach nebo Kutheil Live band.

O své dojmy po třetím odehraném koncertu, se s námi přes sociální síť podělila sympatická zpěvačka Viktorie slovy : „Tour jsme si více méně vymodlili. Vydat album do doby, kdy se nemohlo koncertovat nebylo úplně šťastné a o to víc si užíváme ten fakt, že jsem konečně na cestách! Zatím máme za sebou 3 města a přijetí od fanoušků bylo velice milé. Další věc, které si neskutečně vážíme je to, že jsme si všechny 4 kapely sedly lidsky i hudebně a trávíme spolu rádi volný čas mezi koncerty. Je to sen.“

Kromě zastávek po Evropě nezapomněla SURMA ani na české fanoušky, společně s kapelami Tezaura a Wishmasters zahrají i na domácí půdě: 27.4.2022 Brno – Melodka, 29.4.2022 Hodonín – Nautilus, 4.5.2022 Praha – Rock Café a 5.5.2022 Ostrava – Barrák

Odkazy:

FACEBOOK
WWW
INSTAGRAM
YOUTUBE

REKLAMA

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X