29. ročník Rock For People přivítal 40 000 hudebních fanoušků!

Český festival Rock For People oslavil rekordní ročník 2024, kdy se do Parku 360 v Hradci Králové sjelo více než 40 000 hudebních fanoušků.

Letošní ročník největšího českého hudebního festivalu Rock for People je za námi a ti, kteří ho navštívili, jsou nyní plní nezapomenutelných zážitků a vzpomínek. Pojďme si připomenout okamžiky této skvělé hudební události.

Na čtyři dny, od 12. do 15. června se bývalé vojenské letiště v Hradci Králové proměnilo v obrovskou hudební platformu, uskutečnil se tady 29. ročník festivalu Rock for People který opět zaznamenal návštěvnostní rekord.

První rozjezdový den festivalu (Středa, 12. 6.) přivítal headlinery The Prodigy a P.O.D., kteří na poslední chvíli přispěchali jako náhrada za Bad Omens a Coreyho Taylora, a dále Enter Shikari, Thy Art Is Murder a spoustu dalších kapel v průběhu celého dne.

Středa, 12. 6. - The Prodigy / P.O.D. / Enter Shikari / Thy Art is Murder
311 / Alpha Wolf / Anna Vaverková / Aviva / Bleed From Within / Dmitrievna
Donots / Fast Food Orchestra / Fit for a King / Gutalax / Hanabie / High Fade
James and the Cold Gun / Lufťáci / Noahfinnce / Of Mice and Men / Royel Otis
Scowl / Shame / Smack One / The Struts / Tomas Robin / Until I Wake.

Den druhý (Čtvrtek, 13. 6.) patřil punkovým legendám The Offspring, kteří již 40 let baví fanoušky po celém světě. Frontman kapely Dexter Holland také přijal pozvání Daniela Stacha do Hyde Parku Civilizace, který proběhl v šapitó stanu před živým publikem. V brzkých odpoledních hodinách dostali do varu fanoušky WARGASM, kytarista Sam Matlock a bývalá modelka Milky Way, naservírovali publiku energický a sexy set!

Jednou z tradic festivalu Rock for People jsou pravidelná vystoupení Vypsané fixy která si vždy připraví něco speciálního a letos to bylo pozvání řady hostů kterými byli Xavier Baumaxa, Petr Fiala ze skupiny Mňága a Žďorp a Supice ze Tří sester. V písních „Štěstí Jimi Dixona a Potápěči“ kapelu doprovodil na kytaru ředitel Rock for People Thomes a ve skladbě „Detaily“ se jako kytarista se představil Jiří Hrdina.

Čtvrtek, 13.6. - The Offspring / Parkway Drive / Body Count feat Ice-T / Neck Deep
Vypsaná Fixa XXX / Against the Current / Annet X / Bambie Thug
Black Box Revelation / Bombarďák / Crystal Lake / Chinchilla / DeathbyRomy
Dying Wish / La Dispute / Lakeside X / Pendl / Skywalker / Sofian Medjmedj
The Amazons / The Lathums / Underoath / Xavier Baumaxa
Wargasm / Znouzectnost

Páteční program v čele s Bring Me The Horizon přilákal do areálu nejvíce návštěvníků. Ti si užili také vystoupení Avril Lavigne nebo poslední český festivalový koncert Sum 41. Fantastickou show plnou ohnivých efektů na druhém největším pódiu, které letos povyrostlo do téměř stejné velikosti jako to hlavní, připravili Parkway Drive. Do Hradce Králové dorazila i hollywoodská star Keanu Reeves se svou kapelou Dogstar, kde hraje na basovou kytaru.

Pátek, 14.6. - Bring Me The Horizon / Sum 41 - last CZ festival show
Avril Lavigne / Brutalismus 3000 / Dogstar / Missio / Royal Republic
Aneta Langerová / Alien Weaponry / Beth McCarthy / Billy Barman / Božejáci
Counterparts / Crawlers / Dead Pony / Delilah Bon / Good Times Only / Ic3peak
J.A.R. / John Wolfhooker / Hoobastank / Hot Milk / James Marriot / Lazy Habits
Mňága a Žďorp / Pam Rabbit / RED / Sanguisugabogg / Shadow of Intent
The Atavists / The Ecstasy of St.Theresa

Závěrečný čtvrtý den (Sobota 15. 6.) patřila Yungbludovi, který si svým suverénním vystoupením podmanil každého, kdo mu přihlížel. Nezapomenutelný zážitek pak připravil fanouškovi z prvních řad, kterého vytáhl na pódium, aby si s ním jednu píseň zahrál na kytaru.

Slušný metalový nářez se svým sólo projektem předvedl kytarista legendárních SLAYER – Kerry King. Setlist pro festival Rock For People, obsahoval skladby Slayer a také několik ze 13 písní, které se objevily na Kingově debutovém sólovém albu „From Hell I Rise“, které vyšlo 17. května. Rock For People byl desátý koncert Kerryho evropského turné 2024, které bylo zahájeno v den Kingových 60. narozenin v nizozemském Tilburgu.

Svůj první moshpit v životě si k 80. narozeninám nadělil Petr Spálený, který zde vystoupil v rámci českých legend, které si na Rock for People vždy užívají i hradečtí senioři kteří si odvážejí nevídaný zážitek ve všech směrech.

Festival se nebojí ani dramaturgických přesahů které skvěle dotváří jedinečnou atmosféru. Letos to byli například Police Symphonic Orchestra nebo Prague Phillharmony, kteří hráli covery těch největších hitů v klasickém provedení. Nechyběla ani hasičská dechovka Božejáci, unikátní projekt Lufťáci, Cimbal Hell Band nebo Prague Burlesque show.

O závěrečnou show celého festivalu, který nabídl přes 130 koncertů, se postarala kapela Pendulum.

“29. ročník festivalu naplnil všechna má očekávání. Umělci předvedli výjimečné shows, naši fanoušci vytvořili nezapomenutelnou atmosféru a tým odvedl skvělou práci,” říká ředitel festivalu Michal Thomes, a dodává: “Rock for People vyrostl do rozměrů, které jsem si ještě před pár lety nedokázal představit. Už teď ale vím, že příští 30. ročník bude ještě větší!“

Sobota, 15.6. - Yungblud / Pendulum - late night special
Bombay Bicycle Club / Kaizers Orchestra / Kerry King / The Darkness
58G / Arrogant Twins / Aviana / blackgold / Bitter Season / Cimbal Hell Band
Dagny / Deaf Heart / Girlband! / Glad For Today / iDKHOW / MAZ Univerze
Picture Parlour / Police Symphony Orchestra / Redzed / Skyline / Soft Play
Solence / The Truth Is Out There / Thumper / Visací Zámek / Vukovi

Rock for People je také plný překvapení. Pořadatelé až na festivalu odtajnili záhadný program s názvem ”Zdena”, který ukrýval oblíbené Palaye Royale.

Pořadatelé si pro návštěvníky připravili leteckou show v podání Flying Bulls Aerobatics Team. Nad hlavní stageí “Fat Lady” kroužili čtyři akrobatičtí piloti a předváděli neuvěřitelné triky. Novinkou na festivalu byla Fashion Area, kde se prezentovaly české značky, probíhaly módní přehlídky, návštěvníci si mohli odpočinout ve Vogue zóně a nechat se profesionálně nalíčit.

Festival Rock for People, který příští rok oslaví jubileum třicet let své existence, posledními dvěma úspěšnými ročníky upevnil svou pozici českého leadera a byl porotou European Festival Awards zařazen mezi TOP 10 evropských festivalů v kategorii Medium Sized.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...