Nejlepší kytaristé ve světě rockové hudby zavítali do Kolína

V rámci evropského turné „Electric Guitarlands“ zavítali do Městského společenského domu v Kolíně nejlepší kytaristé ve světě rockové hudby, kteří nabídli jedinečnou show

Čtyři z nejlepších kytaristů ve světě rockové hudby Gus G., Michael Angelo Batio a Andy Martongelli, zavítali v pátek 5. května 2023 do Městského společenského domu v Kolíně, fantastický hudební večer nabídl více než dvě hodiny zábavy. Setlist se skládal z písní ze sólové kariéry těchto velikánů, ale i klasiky od legendárních kapel jako Van Halen, Pantera, Black Sabbath, DIO, Megadeth a další. Součástí show bylo i legendární dvoukrké kytarové sólo Batia.

Kytarová esa doplňoval doprovodná kapela kterou tvořili skvělí muzikanti Francesco Caporaletti (The Gang, Vinnie Moore) na basu, Roberto Pirami (Vinnie Moore, Michael Angelo Batio) na bicí a Riccardo Curzi zpěv.

Jako první předvedl svůj kytarový um jeden z nejslavnějších italských drtičů, kytarista, skladatel, producent a pedagog, člen metalové kapely Arthemis, Andy Martongelli který je také známý ze své spolupráce s Ellefson / Soto. S Arthemis, ale také jako sólový umělec, se mnohokrát objevil jako předskokan ve velkých kapelách jako Megadeth, Saxon, Helloween atd.

Skladby Scars on Scars (Arthemis), Like a Bullet (Ellefson-Soto), Dark Days či Symphony of Destruction od Megadeth které Martongelli na kytaru odehrál, to vše v podání zpěvu Riccarda Curze, byly skvělým rozjezdem večera.

Poté převzal pódiové žezlo Rowan Robertson který se v pouhých 17 letech jako mladý a nadějný kytarista katapultoval z neznáma k mezinárodní slávě téměř přes noc, když se připojil k Dio Ronnie Jamese Dia. Jako velký fanoušek „Big Kontos“ měl odvahu mnohokrát oslovit vedení skupiny a požádat o konkurz. Nakonec uspěl se svou vytrvalostí, když se mezi tisíci demonahrávkami dostala ta jeho vlastní do rukou Dia, který si ho vybral, aby se připojil ke skupině a nahradil kytaristu Craiga Goldyho.

Třetí v pořadí všechny přítomné v sále, dostal do kolen skvělý řecký kytarista, lídr Firewind a kytarista Ozzyho Osbourna (2009 – 2017) GUS G. Na začátku své kariéry byl členem skupin Mystic Prophecy, Nightrage a Dream Evil. V roce 2002 založil skupinu Firewind, se kterou letos završil 20 let skvělého kurzu s 10 studiovými alby, která „zorala“ hudební scény po celé planetě! Zároveň hostoval v tvorbě mnoha renomovaných kapel a umělců včetně Jasona Beckera, Arch Enemy, Kamelot atd.

V roce 2009 management Ozzyho Osbourna požádal Guse G., aby převzal roli kytaristy v jeho kapele Double O.! Jeho první vystoupení jako oficiálního člena skupiny bylo na BlizzConu 2009. S Gusem G. Ozzy nahrál kytary na album Scream a jejich spolupráce trvala 7 let (do roku 2017). Pro své fanoušky v Kolíne si nachystal skladby „Quantum Leap“, Enigma of Life či skladbu Fearles ze stejnojmenného alba, svůj vymezený čas zakončil skladbou Force Majeure.

Legendární chicagský kytarista Michael Angelo Batio který začal svou kariéru v roce 1984, kdy se připojil ke skupině Holland a o tři roky později založil glam metalové Nitro s T.J. Racerem a Bobby Rockem. Nedávno se připojil k legendárním MANOWAR na jubilejním turné Crushing the Enemies of Metal. To, co v kolínském kulturním stánku při hře na kytaru předváděl ve skladbách Tribute to Dimebag, No Boundaries, Tribute to Eddie Van Halen, On the Double se nedá ani popsat!

Batio je také známý svými slavnými „divnými“ kytarami, jako je kytara s dvojitým krkem ve tvaru písmene V a „Quad Guitar“, kterou jsme poprvé obdivovali ve videoklipu k písni „Freight Train“ skupiny Nitro v roce 1989! Do Kolína s sebou na koncertech jednu z těchto ikonických kytar přivezl, bylo to „Véčko“ se kterým žongloval nad hlavou a jeho ruce kmitali po hmatnících jako kdyby pletl vánočku, něco neuvěřitelného.

Na závěr večera se všichni společně s doprovodnou kapelou sešli na podiu a zahráli legendární skladbu Paranoid od skupiny Black Sabbath. Kytaroví mistři se hned po koncertu vydali za svými fanoušky, se kterými vřele debatovali a ochotně podepisovali obaly od vinylových alb velikánů rocku se kterými měli co dočinění. Vidět tyhle čtyři muzikanty na jednom pódiu a v rámci jednoho večera, byl pro mnohé neskutečným zážitkem!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...