NERVOSA oznamuje nové album a vydává singl „Seed of Death“

Nervosa se vrací s novým singlem „Seed Of Death“ a novou deskou Jailbreak, která vyjde 29. září

Po letošních změnách v sestavě oznámila skupina Nervosa své páté studiové album Jailbreak. Ne, nejde o coververzi klasiky Thin Lizzy z roku 1976. Tento Jailbreak je o thrash-death metalu, kterým je Nervosa známá.

Jailbreak je první deska, na které se vedle Michaely Naydenové na bicí, Hel Pyre na basu a Heleny Kotinové na kytary, objeví jako zpěvačka, kytaristka a zakládající členka Prika Amaral.

„Jsem s výsledkem této písně i našeho nového alba velmi spokojená. Vždycky jsem chtěla mít takovou píseň, ale nikdy se to nestalo z různých důvodů a teď to konečně můžeme uskutečnit. Také jsme byli schopni ještě více riskovat a dělat nové věci. Se dvěma kytarami se otevírají dveře do zcela nového světa možností, ve skutečnosti měla NERVOSA na začátku dvě kytary, ale pak jsme se rozhodli jít s jednou kytarou z logistických důvodů, protože by bylo jednodušší se pohybovat s jednou osobou méně na turné.

„Nyní má Nervosa mnohem větší strukturu, která nám toto doplnění umožnila, a my si tento moment kapely opravdu užíváme. Proces psaní této desky byl nejzábavnější a přinesl nejvíce muzikálnosti, což kapelu obohatilo.“

Kytaristka Helena Kotinová označila Jailbreak za „nejrevolučnější desku kapely, a to jak po hudební, tak po textové stránce“.

„Byl to velmi náročný proces, ale zároveň velmi konstruktivní. Dokázali jsme se zabývat každým detailem, dokud jsme nedosáhli nejlepšího výsledku.“

Za tímto účelem kapela zveřejnila první singl z alba „Seed of Death“, který si můžete poslechnout níže. A navzdory poněkud mírnému úvodu píseň rozhodně nabírá na obrátkách a blíží se spíše tomu, co bychom od kapely očekávali.

V písni „When The Truth Is A Lie“ Jailbreak hostoval kytarista Exodus Gary Holt a v písni „Superstition Failed“ zpěvačka Infected Rain Lena Scissorhands.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...