Pekelný festival který vás vystřelí do metalového nebe

Jaký byl čtyřdenní metalový festival SYMBOLIC OPEN AIR 2018 ve Třech Dvorech u Kolína?

Když jsem na začátku dubna psal žádost o akreditaci na druhý ročník festivalu SYMBOLIC Open Air, tak jsem popravdě neměl ani v nejmenším tušení, co mě tam čeká. Upoutávka na šedesátku metalových kapel toho nejtvrdšího rázu ve mě vyvolávala rozpaky a zároveň pro mě byla lákavá. Prostě jsem neodolal, musel jsem být u toho a zjistit co pořadatelé vlastně upekli. Dnes vím že jsem udělal dobře!

Už u vstupu mě přivítala partička pohodových vesnických chasníků, záměrně píši vesnických, protože se fesťák konal na vesnici a já sám jsem na vesnici vyrostl a proto jsou mi lidé z venkova velmi blízcí, jejich náklonnost k festivalu byla očividná každým coulem. Velmi mě potěšilo že jsem v tom šíleném parnu nemusel čekat v žádné frontě, ani čelit nabubřelé ochrance která na některých festivalech svou nadměrnou aktivitou mnohdy dokáže člověku festival znepříjemnit hned na začátku.

Po vstoupení do areálu jsem zjistil, že jsem se ocitl na místě, které mi připomínalo mé dětství, rybník obehnaný dvoumetrovými rákosy, vysoké topoly a v sousedství pole oseté pšenicí připravené ke sklizni. Skvělé počasí, poměrně velká stage která byla od vstupu na dosah a první hemžící se návštěvníci v mém věku z nichž bylo jasně cítit že sem nepřišli na piknik u vody, signalizovali skvělou atmosféru a domácí pohodu. Prostě paráda! Hned se mi tady zalíbilo..

David „Dejvy“ Krédl

Psát reporty o vystoupení jednotlivých kapel by bylo zbytečné, to se musí zažít, vidět na vlastní oči a slyšet na vlastní uši, byl to prostě mazec! Ale každopádně velký zážitek ve mě zanechali například XENTRIX, kapela která v Čechách nikdy nehrála a možná už ani hrát nebude, ale také CANCER nebo turečtí MORIBUND OBLIVION a spousta další slovenských a tuzemských formací o kterých jsem nevěděl že vůbec existují.. prostě lahůdka.

Stejně jako pořadatelé, návštěvníci tak i samotné kapely se chovali naprosto přátelsky, ochotně a se vší skromností rozdávali podpisy a i já jsem si nenechal svou černou koženou vestu nesmazatelným bílím permanentem ocejchovat podpisy od členů Xentrix což Jay Walsh považoval za velmi fanouškovské, v tu chvíli mi připadalo že jsem se vrátil do dob, kdy mi bylo o pětatřicet let méně. Ten kdo chtěl mohl se nechat s kapelami zvěčnit a pokecat s nimi a to vše dokazovalo nesmírnou pohodu a volnost.

Největším tahákem pro metalové fandy je samozřejmě rozmanitý program a na Symbolic se sjela velká jména z oblasti (nejen) toho nejtvrdšího metalu. Zároveň ovšem pomáhal i další fakt a to výrazně nízká cena. Čtyři dny s kapelami jako CANCER, XENTRIX nebo REVEL IN FLESH a dalšími velkými jmény s lístkem za 580 korun, tak to už je sakra velké lákadlo.

Dát osm stovek za lupen na koncert jedné kapely která se v Čechách objevuje každý rok nebo šest stovek za čtyři dny totálního nářezu a vychutnat si legendy metalu které u nás nikdy nehráli a možná už ani hrát nebudou? Vyrazit na megalomanský festival který vyjde na více než pětinásobek ceny než na SYMBOLICu který nabízí metalovou kvalitu velkého festivalu? Za mě jasná volba! SYMBOLIC!

Pohyb po třídvorském areálu byl snazší, než tomu bývá zvykem jinde. Všude blízko, od kempu přes stánky s jídlem až po pódium. Zajít si na jídlo, pivo, na záchod nebo si odskočit do stanu a vrátit se k pódiu nezabralo moc času a krom toho dění na pódiu jste mohli v pohodě sledovat i když vám u stánku zrovna točili pivko.

Ačkoli to může znít jako drobnost, velké plus činila i nabídka jídel v zadní části areálu. Pestrý gastronomický výběr nebývá na festivalech zvykem. Většinou se prodává pizza nebo těstoviny. Tady jste mohli dát jídlo jako od maminky. Nápojový lístek byl naprosto dostačující a to vše za přijatelné ceny. Samozřejmě nechyběla ani klasika v podobě klobásky které jsem ani já neodolal.

Spousta lidí o Symbolicu pořád moc neví, ale myslím si že po letošním druhém ročníku se vše změní, už to nebude jen lokální akce pro tvrdé metalisty. Mluvím o skoro dokonalém festivalu, na kterém se mi nejvíce líbilo, že nebyl přeorganizovaný a přeplánovaný.

V čem teda tkví kouzlo, na které se tolik metalistů přimělo vydat do malého vesničky nedaleko Kolína? Celý festival se nesl v hodně pohodovém duchu, byl velmi dobře organizovaný přitom tak, že si zachovává volnost, všechno fungovalo jak má, kapely vystupovali přesně podle časového harmonogramu a všude panovala naprosto přátelská atmosféra. A co hlavně? Sec sakramentsky pekelná muzika která každého vystřelí do nebe!

Celý festival ve mě zanechal velký hudební zážitek ale především velký RESPEKT nejen po hudební stránce ale především směrem k organizátorům. David „Dejvy“ Krédl a celý jeho tým který ze sebe pro uspořádání tohoto festivalu vydal maximum!!! Tak že směrem k vám poklona, dámy a pánové. V tom pekelném počasí jste podali nadlidský výkon!

VÁŽENÍ METALISTI! ZNAMENEJTE SI DATUM DALŠÍ PEKELNÉ JÍZDY NA SYMBOLICU „17 – 20.7. 2019“

WWW.SYMBOLIC.CZ
FACEBOOK 

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...