Powerwolf předvedli v hale Fortuna show na nejvyšší úrovni

Němečtí POWERWOLF vyrazili na evropské turné s DRAGONFORCE a WARKINGS, 13. listopadu zavítali i do Prahy

Němečtí heavy metaloví giganti POWERWOLF vyrazili v pátek 11. listopadu na své velké a dlouho plánované turné „Wolfsnächte Tour 2022“ a v neděli, 13.11. nevynechali ani sportovní halu Fortuna v Praze, kde spolu s britskými power metalisty DRAGONFORCE a s metalovými válečníky WARKINGS, strhli fanoušky na svoji temnou metalovou víru!

Jestli šel někdo na koncert POWERWOLF, DRAGONFORCE a WARKINGS s obavami, že hala Fortuna v Praze pro takovou sestavu kapel příliš velká a přemýšlel nad tím, zda tyto kapely přilákají správný počet lidí, tak zbytečně. Hodinu před začátkem se před vstupními vchody táhly fronty pěkných pár set metrů!

Koncert začal v 18:00, kdy na pódiu vystoupili hudebníci z WARKINGS. První dojem? „Cirkus přijel do města.“ Hudebníci oblečení v kostýmech starověkých bojovníků mohou u někoho vzbuzovat zlomyslný úsměv, ale na podiu se skvěle bránili! Hudba kapely je epický power metal, melodická a silná. Zpěvák se dobře vyrovnával s písněmi, každou chvíli mluvil a bavil se s publikem …

Lidé znali jejich písně a zpívali spolu s kapelou! V několika písních se na pódiu objevila jistá Morgana le Fay, která dodala celku trochu temnoty tím, že pracovala se vzteklým growlem. Co se týče podpory, kapela si vedla skvěle – možná je jejich image kontroverzní, ale jak shromážděné publikum (včetně mé osoby), tak samotná kapela se skvěle bavili.

Po krátké přestávce začala své vystoupení formace DRAGONFORCE. Pódium bylo vyzdobeno dvěma velkými obrazovkami a velkými hracími automaty, které byly pro hudebníky elevací, navíc zpěvák kapely každou chvíli vystřelil kouřovou laserovou pistolí … Vítejte ve světě počítačových her.

Není pochyb o tom, že hudebníci DRAGONFORCE umí své řemeslo. Kytarové party navrtávaly mysl. Pánové Herman Li a Sam Totman předváděli taková sóla, že jen zázračně zpod jejich prstů nestoupal kouř. Rychlost a přesnost! Zpěvák Marc Hudson předváděl svůj hlasový rozsah k dokonalosti a zněl skvěle. Tahle kapela prostě ví, jak se bavit.

Nejnovější členka, baskytaristka Alicia Vigil, se usmívala, protože se zdá, že prožívá nejlepší chvíle svého života. Nic než úsměvy celé skupiny, když se prokousávala svým setlistem a pobíhala po celém pódiu. Jejich neonově osvětlené brýle dávali extra charakterový rys, který je odlišuje od mnoha jiných představení. Byla prostě zábava sledovat a zpívat spolu s touto kapelou.

Kapela hrála průřezové best of, setlist deseti skladeb Dragonforce obsahoval oblíbené skladby fanoušků a pár zábavných překvapení „Three Hammers“, „The Last Dragonborn“, „Cry Thunde“ byly jen některé, které byly zahrány k dokonalosti v tomto večeru extrémního power metalu a (zejména) píseň „Through the Fire and Flames“, úvodní skladba jejich třetí desky Inhuman Rampage, byla dokonalým zakončením jejich strhujícího setu s energií kapely a davu, jako by to byla první píseň večera. Je těžké uvěřit, že před hvězdou večera měl někdo pod pódiem ještě sílu se bavit… A přesto…

Opět rekonstrukce podia a když se na něm objevil POWERWOLF… Spadla všem čelist. Pyrotechnika hodná těch největších, kompars s pochodněmi, změna dekorace pódia během představení, obrovská obrazovka za zády hudebníků a profesionalita bijící od samotných hudebníků!

Znám pár lidí, kteří berou tuhle kapelu s rezervou, ale ať se to někomu líbí nebo ne, POWERWOLF jsou dnes velké metalové hvězdy! Jejich značka power metalu ve spojení s gotickými obrazy a náboženskými podtóny je na metalové scéně zcela jedinečná.

Attila Dorn navázal výborný kontakt s publikem a slovy o metalových bratrech, přátelích nebo společných záhadách si ho získal v plné výši. Jeho vystupování na pódiu podtrhoval neméně otevřený klávesista Falk Maria Schlegel.

Hudbu Powerwolf lze jen stěží nazvat sofistikovanou, ale má neuvěřitelnou energii a potenciál zpívat s publikem. Jejich vystoupení udělalo obrovský dojem, a i když nejsem deklarovaným fanouškem kapely, podívaná, kterou s čistým svědomím předvedli, se dá počítat mezi nejlepší koncerty, kterých jsem se letos zúčastnil!

Nebudu zmiňovat žádné písně, zde si každá zasloužil slova uznání, vše bylo vyladěno do nejmenších detailů, publikum ze sebe vydalo to nejlepší a kapela oplatila show na nejvyšší úrovni. Poměrně velký počet mladých lidí bylo šťastných. Množství energie, které naplnilo halu Fortuna, by mohlo pohánět velké město a pro tuto energii stálo za to zavítat do pražských Holešovic!

 

Faster Than the Flame
Incense & Iron
Cardinal Sin
Amen & Attack
Dancing With the Dead
Armata Strigoi
Beast of Gévaudan
Stossgebet
Demons Are a Girl’s Best Friend
Fire and Forgive
Where the Wild Wolves Have Gone
Sainted by the Storm
Army of the Night
Blood for Blood (Faoladh)
Let There Be Night

Encore:
Sanctified With Dynamite
We Drink Your Blood
Werewolves of Armenia

Point of Origin
(Yanni song)
Highway to Oblivion
Three Hammers
Fury of the Storm
The Last Dragonborn
My Heart Will Go On
(Céline Dion cover)
Cry Thunder
Through the Fire and Flames

The Last Battle
Spartacus
Maximus
Monsters
Fight
Hephaistos
Sparta
Gladiator

Nedělní temná metalová mše, kterou v PRAZE německá metalová smečka odlužila, vypálila do srdcí všech přítomných nezlomné znamení věrnosti v jejich pravou metalovou víru. Řady jejich „věřících“ se rozšiřují každým dnem a s každým albem, které vypustí do světa. Slovo dalo slovo a POWERWOLF přislíbili svoji účast na METALFESTU 2023! PLZEŇ, Amfiteátr Lochotín a všichni fanoušci tam tak budou na začátku června (2. – 4. 6. 2023) svědkem jejich další velkolepé metalové show.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...