Pražský klub Storm ovládli piráti VISIONS OF ATLANTIS

V pátek 16.9. 2022 večer se v Praze, v pražském klubu STORM sešli fanoušci a netrpělivě čekali, až na živo uvidí a uslyší symphonic metalovou kapelu VISIONS OF ATLANTIS

Na jejich turné nazvaným „Symphonic Metal Nights“ je doprovodili YE BANISHED PRIVATEERS a znovuzrozená XANDRIA která nahradila původně avizovanou kapelu AD INFINITUM.

Metalový večírek byl zahájen v devatenáct hodin. Jako první dostala prostor předkapela Ye Banished Privateers jejíž domovská základna je ve městě Umeå, které se nachází na severu Švédska. Ve čtyřicetiminutovém setu písní inspirovaných tradiční irskou a skandinávskou lidovou hudbou, herectvím a propracovaným historickým oblečením tito korzáři vyprávěli v hudebním podání příběh o životě drsného námořníka, který žil na druhé straně zákona – a o boji proti útlaku a nacionalismu.

Ye Banished Privateers kteří vás vezmou o 300 let zpět v čase na imaginární cestu drsným životem na moři na počátku 18. století, čítají dohromady téměř 30 členů posádky, na podiu běžně vystupují asi s tuctem muzikantů a žádná jejich show není stejná. V klubu Storm, vzhledem k pódiu, které nenabízí mnoho prostoru, směsici hrubé lidové a punkové hudby která vyzívala k tanci a zpěvu odehráli v sedmičlenné sestavě ale i přesto mělo jejich vystoupení své kouzlo a rozhodně stálo zato.

Setlist Ye Banished Privateers  – When Ye Dead Come Sailing Home, Ship is Sinking, We Are Ye Banished Privateers, Annabel, Master Of My Fate, Libertalia.


Že mají Němci světu co nabídnout i v symfonickém metalu byla důkazem symfonic metalová ikona XANDRIA která vystoupila jako další host. Kapela trpící velkou personální nestabilitou (poslední velká soupiska se odehrála v letech 2017-2022. S výjimkou Marca všichni členové odešli) se vracejí s více vzrušujícími aspekty než kdy jindy.

Kapela, která je aktivní od počátku 90. let představila své dychtivě očekávané znamení života v podobě napůl Řecké a napůl Francouzské, ale v současné době žijící v Německu, okouzlující, talentované a nádherné zpěvačky Ambre Vourvahis. Nová frontmanka je ženou, která rozhodně ví, jak přidat spoustu vášně a pocitu do svých již silných vokálních linek.

Za doprovodu Roberta Klawonna (kytary), Tima Schwarze (baskytara) a Dimitriose Gatsia (bicí) nově vytvořená skupina kolem kapelníka, hlavního skladatele, skladatele a kytaristy Marca Heubauma předvedla že je připravena posunout svou působivou kariéru na další úroveň. Nová sestava dává slibný pohled na to, co lze od této zajímavé entity očekávat v blízké budoucnosti.

Pokud by metalová komunita měla cenu za comebackovou kapelu roku, pak by Xandria bez debat měla za své vystoupení v klubu Storm převzít trofej. Jejich vystoupení bylo fascinující a svěží. Pokud bylo cílem vtáhnout své příznivce do své revitalizované síly tak se jim to dle reakcí publika podařilo na výbornou. Nová sestava kolem Marco Heubaum určitě začne zcela novou kapitolu, která je fascinující a svěží, ale stále opravdu XANDRIA. Protože to je to, čím XANDRIA vždy byla – cestovatel a průzkumník v inspirativním světě symfonické a těžké hudby.

Setlist Xandria – Nikdy nebudeš naším Bohem, Smrt Svatému, Znovuzrození, Soumrak, Teď a navždy, Zachraň můj život, Duchové, Neobjevená země, Ravenheart. Přídavek: Valentinka

Vznikli v roce 2000 a pocházejí z Rakouska, v průběhu let měli také několik změn v sestavě, jejich bubeník Thomas Caser je jediným původním členem kapely. I když je velmi těžké sledovat kapelu, která se hodně mění, tak VISIONS OF ATLANTIS, kteří byli hlavní hvězdou pátečního večera a pro české publikum nejsou žádnou neznámou, vždy byli schopni udržet si fanoušky a získat nové a tak tomu bylo i v klubu Storm.

VoA jsou pravděpodobně nejlepší symfonickou power „pirate“ metalovou kapelou současnosti, ano, definice žánru je sousto ale v klubu Storm chytili za srdce každého jednotlivého člověka v publiku. Krásné symfonické skladby, silné vokály hlavní zpěvačky Clementine mísící se s vokály Michele Guaitoliho zcela zaplnily místo konání. Fanoušci byli do jejich show zcela zapojeni a neschopni od kapely odvrátit zrak.

Jejich set nebyl jen set, byl to mini muzikál vyprávějící příběh, každý člen kapely hrál v tomto pirátském příběhu obrovskou roli. Nejen že zpívají, tančí, skáčou po jevišti, ale i vizuálně uchvacují. Všichni členové kapely spolu komunikovali od bubeníka, přes kontakt s davem. Jejich set obsahoval skladby jako „A Life of Our Own“, „A Journey To Remember“ a „Heroes of the Dawn“ a končí epickou „Legion of Seas“, s davem zpívající, zatímco Michele mávala masivní pirátskou vlajkou. Shodou okolností je „Legion of Seas“ jednou ze skladeb na jejich studiovém albu „Pirates“ které kapela vydala letos v květnu. Visions Of Atlantis jsou jedním z těch power-metalových počinů, který se pro mnohé stane novou oblíbenou kapelou v okamžiku, kdy budou svědky jejich živého vystoupení.

Setlist Visions of Atlantis  – Master the Hurricane, New Dawn, A Life of Our Own, Clocks, The Silent Mutiny, In My World, The Deep & the Dark, A Journey to Remember, Mercy, Heroes of the, Dawn, Freedom, Melancholy Angel. Přídavek: Pirates Will Return, Legion of the Seas.

Všechny tři kapely které do Prahy přivezla agentura PRAGOKONCERT BOHEMIA, a.s. odehrály v klubu Storm perfektní koncertní sety!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...