Metalová elita na španělském festivalu ROCK FEST BARCELONA!

Milovníci festivalové muziky v létě rozhodně nos neutřou. Tuzemsko nabízí pořádnou kopu hudebních festivalů, ale opravdový fanda letní atmosféry by měl minimálně jednou navštívit zahraniční festival. A tak vám RLM přináší tip na jednu z pořádných zahraničních akcí Rock Fest Barcelona!

Od svého prvního vzniku v roce 2014 se Rock Fest Barcelona rychle stal jedním z nejlepších evropských rockových a metalových festivalů. Line-up se každým rokem zlepšuje a zahrnuje skvělé jména. Kromě rozsáhlého spektra hard rocku a heavy metalu,  je také  Rock Fest Barcelona privilegovaným místem, které umožňuje návštěvníkům festivalu spojit 3 denní hudební festival s návštěvou jednoho z nejživějších a kosmopolitních měst Evropy.

Festivalový svátek se koná v Can Zam Park (11 hektarový park) v Santa Coloma de Gramanet na předměstí Barcelony. Festival se točí kolem dvou identických hlavních scén postavených vedle sebe ( Stage Rock vlevo a Stage Fest na pravé straně). Je zde také třetí menší scéna Rock Tent Stage,  zde hrají méně známé a místní kapely. Když kapely skončí ve scéně Rock Tent (kolem 3:30), převezmou jí DJové z místních rockových rozhlasových stanic a nočních klubů.

Většina kapel je na scéně po dobu 60 minut, headlinové kapely hrají hodinu a 45 minut. Všechno je velmi dobře organizováno, aby každá kapela začala včas. Přesný časový harmonogram bude zveřejněn na webové stránce  Rockfestu.

Poku by jste si chtěli užít celý festival 24 hodin denně, organizátoři zřídili kemp s kyvadlovými autobusy do místa festivalu. Kemp se nachází v městečku Montmelò , asi půl hodiny od Can Zam.

Rock fest Barcelona 2018 koná 5 – 7. července 2018 a vstupenky stojí 186,50 EUR. K dispozici jsou také jednodenní vstupenky, které stojí 130,80 €, 110,20 € nebo 136,00 € v závislosti na tom, který den se rozhodnete. Kempování plus doprava na festival vyjde na 35 € na osobu po celou dobu trvání, včetně jednoho dne před a jednoho dne po události.

A jaké kapely letos potvrdili svou účast? Barcelonský line-up je vážně bohatý!

Čtvrtek 5. července
Ozzy Osbourne, Judas Priest, Accept, Amaranthe, Bömbers, Born in Exile, Dee Snider, Eclipse, Evergrey, H.E.A.T, Motörhits, Porretas, RockingHorse, Tankard, The Last Internationale, Uriah Heep.

Pátek 6. července
Helloween, Dimmu Borgir, Annihilator, Axel Rudi Pell, Brainstorm, Dark Funeral, Gigatron, Kataklysm, Korpiklaani, Lacuna Coil, Mago de Oz, Motörhits, Pänzer, Ross The Boss, Stratovarius, The Best of Rock Tribute, Tygers of Pan Tang, Vixen, Wolfheart.

Sobota 7. července
KISS, Scorpions, Megadeth, Bourbon Kings, Dark Tranquillity, Debler, Iced Earth, Insomnium, Lujuria, Mojinos Escozios, Motörhits, Phil Campbell and the Bastard Sons, Sôber, Stryper, T.N.T (AC/DC tribute), The Dead Daisies, Tremonti, Unleash The Archers…

Tak co vy nato, slušný fesťák co říkáte?

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...