Rockové legendy přilákaly do Třtěnic stovky lidí

Mezi vrcholy festivalové sezóny lze počítat také letní parket v Třtěnicích u Jičína, ten o víkendu nabídl zvučná jména českých metalových legend

Druhou srpnovou sobotu se v Třtěnicích u Jičína, konal již třetí ročník akce ROCKOVÉ TŘTĚNICE kde se na pódiu zdejšího letního areálu, představilo osm rock-metalových kapel. Už zdálky fronta u pokladny dávala tušit, že bude v zastřešeném areálu narváno, fanoušci se valili jako mraky při bouřce.

Pravá rocková nálož odstartovala v 15 hodin hodin a ten, kdo si koupil vstupenku, nelitoval. Jako první se před publikum postavila partička Jičínských pohodových šílenců s motorem ze Semil s poetickým názvem NUKLEÁRNÍ HOVADA. Punk-rocková kapela se zpěvákem pod přezdívkou PRASE, okamžitě nažhavila řadu přítomných návštěvníků.

Svůj legendární otisk zanechal v Třtěnicích benešovský KEKS, který v roce 1981 založili charismatický frontman Štěpán Kojan společně s klávesákem Petrem Dudíkem. Komu by se nevybavily hity jako To se mi líbí, Víš či Proč holky pláčou? Jak brnkli do strun, pomalu se začal plnit parket a zejména fanynky si začaly užívat jejích melodické písně a pod notnou dávkou nostalgie se začalo i tančit.

Po KEKSákách naskočila nymburská formace ROXOR. Sekerníci z řad fanoušků se tlačili dopředu, aby viděli co nejlépe, ale bylo plno úplně všude. Přilehlá místa plná, parket nadupaný, nebylo kam se hnouta a když začal Roxor hrát známé metalové hity jako Kazatel, Příšera Baskervillská nebo Správný směr, strhlo se metalové šílenství. Fanoušci jásali, skákali, hrozili s rukami nad hlavou. Nechyběly ani rekvizity v podobě smrtky pohybující se mezi návštěvníky či kissácký kytarista na pódiu.

Bouřlivý potlesk po každé odehrané písni a les zvednutých rukou, patřil také znovu vzkříšené heavy metalové skupině 80.tých let IRAS, které, když byla na svém metalovém vrcholu, předskakovala v té době ještě neznámá kapela Kabát. Návštěvníci a fanoušci si tak poslechli staré dobré pecky jako Golem, Veskláci, Vyhozen z učňáku, Kladivo na čarodějnice nebo Železná dáma a další. Z muzikantů, ale i z publika, byla cítit velká radost.

Výborná nálada, zpocení fanoušci a celková pohoda se stávali tím pověstným rájem libovolného místa na zemi, tedy Třtěnického letního parketu. Když to na pódiu beze slov rozbalila jedna z mála tuzemských metalových kapel, která tady byla ještě dřív než tuzemský metal, pražský VITACIT v čele s Danem Horynou a Fanny Stehlíkem za mikrofonem, a vypálila první pecku, tak se zcela zaplněný krytý areál letního parketu otřásal v základech.

Blízko nás, Exploze snů, Silnější než já i celou řadu dalších hitů přivezla brněnská rockově metalové legenda pohybují se na české hudební scéně od počátku 80. let, KERN a v žádném případě nejela na půl plynu. Rockeři se sympatickou Ivou Pospíšilovou na postu basové kytaristky, hráli jednu vypalovačku za druhou a starší skladby nemuseli ani zpívat, fanoušci znali texty dokonale.

Po půlnoci přišla na řadu další poděbradská skupina RIMORTIS se zpěvákem Láďou Spilkou, která zde měla svou početnou  fanouškovskou základnu, tu posléze vystřídala a skvělou akci uzavřela heavy metalová kapela z Jičína FÉNIX. I přes pokročilou hodinu byl parket stále slušně zaplněný, končilo se po třetí hodině ranní, v debatních skupinkách se pak vše rozebíralo ještě dlouho potom. Super večer a krásné zavzpomínání na staré sokolovny a parkety v dobách minulých, které kapely a místní atmosféra připomněly.

Nemůže být pochyb, že Rockové Třtěnice ležely všem kapelám u nohou. Nikoho neodradilo ani to, že během celé akce postupně kolabovaly dámské i pánské záchody, to dokázalo necelých 700 fanoušků mačkajících se na sebe s rukama nad hlavou. Své dokázaly i všechny zúčastněné kapely, a sice že stále hrají čistě z lásky k muzice a pro své fanoušky kteří na ně chodí, protože ani po letech nepřestávají milovat jejich hity, zkrátka všichni tady byli kvůli muzice, která je baví.

Každá kapela se loučila s rukama nahoře, ukláněla se, ale žádná z nich neskončila tak jak měla, na čas. Chorály od diváků nebraly konce, fanoušci pořád přidávali a nechtěli skončit. Dav si u každého z vystupujících skupin vytleskal přídavek, takovou atmosféru by mohl závidět ne jeden fotbalový klub. Nádhera!

Na dvě kapely čekalo velké a příjemné překvapení, které opravdu nikdo z kapel ani návštěvníků nečekal. Všichni členové kapel Roxor a Kern obdrželi po svém odehraném setu dárky v podobě zlatých kytar a zarámované fotografie, Roxor za 30ti a Kern za 40ti leté působení na hudební scéně které v letošním roce slaví. Předávání proběhlo za velkých ovací publika a za tím vším, stojí skvělý organizátor, Lukáš Lepšík který si za tuto velmi zdařilou akci zaslouží velké uznání.

Už nyní se můžete těšit na další ročník Rockových Třtěnic, na kterém zahrají například Odyssea nebo Miloš Dodo Doležala a další.

Foto z akce na našem Facebooku.. sledujte REGIOLIST MUSIC

REKLAMA

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X