ŠKWOR uzavřel letní rockovou sezonu na Soutoku v Poděbradech

Stejně jako prázdniny skončila i sezóna letních hudebních open air akcí a jinak tomu nebylo ani v restauraci Na Soutoku v Poděbradech kde se během léta uskutečnila řada koncertů

Na poslední letošní rockový koncert pod širým nebem zavítalo v pátek 9. září na Soutok v Poděbradech nespočet fanoušků, letní rockovou sezónu sem totiž přijela zakončit kapela ŠKWOR které předskakovaly Meat Mincer a Alžběta.

Páteční rockové rozloučení s létem, bylo zahájeno úderem devatenácté hodiny na malém pódiu, na kterém se představila rock metalová parta MEAT MINCER se svým v loňském roce vydaným debutovým albem „Nechtěné dědictví“, během tohoto vystoupení do areálu stále proudili davy fanoušků.

Před koncem odehraného setu karlovarské partičky už se fanoušci začali houfovat u velkého pódia vybudovaného na jaře letošního roku, tam již byla připravena oblíbená novobydžovská skupina ALŽBĚTA která to následně rozbalila jak se starými songy tak i s těmi z nového CD s názvem Pavučina. Se skupinou Alžběta poslední letošní akce Na Soutoku, nabrala tu správnou atmosféru. Příznivci této kapely která má silnou fanouškovskou základnu, se již brzy mohou těšit na její nový videoklip a v příštím roce také na nové album.

Obrovským tahounem pro všechny metalové a hard rockové fanoušky pátečního rozlučkového mejdanu byl nepochybně pražský ŠKWOR. Kapely, jejíž historie sahá do roku 1998 a do jejíž řad přišla na začátku tohoto roku nová posila, mladý a energický Honza Chudan který nahradil Martina Voláka, se netrpěliví fanoušci dočkali úderem půl desáté večerní. Po předkapelách vtrhli na pódium s neskutečnou jistotou a fanoušky různých věkových generací si podmanili hned od úvodní skladby.

Hity Pokřivený pohled, Sraž nás na kolena, Pohledy studený, Síla starejch vín, Mý slzy neuvidíš… za podpory šlehajících plamenů rezonovaly zcela zaplněným areálem a všechny přítomné roztápěly do běla, atmosféra gradovala. Společný zpěv, ruce nad hlavou všech přítomných, zamilované doslova šílející fanynky to vše bylo známkou toho, že kapela ŠKWOR zaujímá jednu z hlavních příček v oblíbenosti kapel na české hudební scéně.

Petr Hrdlička na závěr skvělého vystoupení pozval všechny přítomné na chystající se akustické tour, které Škwor odstartuje 28.10 2022 v Prostějově a na kterém zazní výběr toho nejlepšího ve speciálních akustických úpravách a s použitím klasických nástrojů. Po odehraném koncertu se Škwoři ochotně odebrali za svými fanoušky se kterými se fotili a rozdávali podpisy.

Loučení s letní rockovou sezonou Na Soutoku ale mezitím pokračovalo dál o její definitivní zakončení, se opět na malém podiu postarala pražská hardrocková kapela CHECKMATE která měla stále pro koho hrát a důstojně v pozdních nočních hodinách akci zakončila.

Rocková sezona pod značkou ROCK SOUTOK bude v Poděbradech na soutoku dvou řek pokračovat i v roce 2023 to ale neznamená, že do té doby budou fanoušci na Nymburském okrese bez své oblíbené muziky a kapel, na podzim a zimu se odtud rockové koncerty přesunou do velkých klubových prostor v nedalekých Opolanech, ovšem vás budeme brzy informovat.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...