Sum 41 předvedli na Rock for People par excellence rozlučku

Letošní ročník festivalu Rock for People nabídl skutečně silnou sestavu plnou velkých hvězd, ale i celé řady žhavých jmen, které potěšili stejně jako kanadská kapela SUM 41!

Po dvou letech se do hradeckého Parku 360 vrátila punk rocková kapela SUM 41, která se sem tentokrát přijela definitivně rozloučit se svými fanoušky i téměř třicetiletou kariérou. Až bude vše řečeno a uděláno, Sum 41 se pravděpodobně zapíšou jako jedna z nejlepších punk rockových kapel všech dob.

Ve chvíli, kdy Sum 41 nastoupili na pódium, bylo jasné, že tohle není jen další koncert. Bylo to vyvrcholení téměř tří desetiletí posouvání hranic, a to jak hudebních, tak společenských. Sum 41 za svou bohatou kariéru vydali osm alb a jejich poslední Heaven :x: Hell je jedním z nejlepších počinů této kanadské kapely, na páteční zastávce festivalu Rock for People bylo ale k slyšení od všeho trochu.

Na úvod zazněla skladba „Motivation“ následovaná písní „The Hell Song“, která v davu zažehla plamen a proměnila Park 360 v kypící masu energie, kde jediným pravidlem bylo přijmout okamžik v jeho nejnefalšovanější podobě.

Během koncertu Hero Whibley shrnul podstatu večera a prohlásil, že je to nejen oslava cesty Sum 41, ale také pocta samotným fanouškům. Toto vzájemné uznání mezi kapelou a publikem posloužilo jako mocná připomínka nezlomného pouta vytvořeného prostřednictvím hudby a podtrhlo společnou cestu, na kterou se společně vydali.

Následovaly písně jako „Landmines“, „Dopamine“ a „Walking Disaster“, z nichž každá odrážela vzdor, odolnost a neokázalé sebevyjádření, které definovaly hudbu Sum 41. Jejich coververze Smoke on the Water od Deep Purple a Seven Nation Army od (The White Stripes ještě více elektrizovaly atmosféru a mísily punkrockový étos kapely s klasickými hymnami odporu. Vrchol večera přišel se skladbami „Fat Lip“ a „In Too Deep“, které se staly hymnami celé generace. Energii kapely odpovídal zápal davu, který vytvořil okamžik čirého nadšení.

Je těžké loučit se s kapelou, která existuje už téměř 30 let a hrála tak velkou roli v životech těch, kteří vyrůstali v 90. letech a na začátku nového tisíciletí. V pátek večer na festivalu v Hradci Králové byli Sum 41 skvělí. Vystoupili s takovou energií, jako by jim bylo znovu celých 16 let.

Závěrem lze říci, že vystoupení Sum 41 na Rock for People 2024 bylo více než jen rozlučkovým koncertem, bylo silným vyjádřením vzdoru, oslavou individuality a emotivním rozloučením, které všem přítomným připomnělo transformační sílu hudby.

Jejich vystoupení na letošním proběhlém ročníku RFP lze označit jako jedno z nejlepších! Pokud měl být tohle jejich definitivní konec, tak lepší rozloučení si návštěvníci festivalu nemohli přát. 

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...