The Legends Rock Fest 2023 je minulostí. Jaký byl?

Co se vám vybaví, když slyšíte slovo „Rockový festival“ ? Bahno? Fronty? Předražené občerstvení? Záchody špinavější než podrážka boty Wellington? Malá návštěvnost? I to je možné ale mezi takové festivaly rozhodně nepatří The Legends Rock Fest!

Červencové prázdniny se samozřejmě nesly ve znamení letních festivalů a jedním z nich byl i „The Legends Rock Fest“ jehož jedenáctý ročník se uskutečnil ve dnech 20.-22.7. 2023 a nebyl ledajaký. Kdo navštěvuje tento festival pravidelně tak určitě už ani nepočítal s tím, že by mohl ještě něčím překvapit, ale opak byl pravdou.

Popsat pocity z třech dnů v Hořicích, je vždy těžké ta atmosféra tady se musí zažít, a proto přináším jen stručné shrnutí. Malebné prostředí, které na vás čeká, jakmile se ocitnete uvnitř areálu, rychle pomáhá vypustit z hlavy všechny starosti a strasti. Při všem tom ruchu, který v létě na české hudební scéně panuje, je tady snadné zapomenout i na množství ostatních akcí, konajících se ve zbytku Čech.

Své první návštěvníky Areál Zahrada přivítal tradičně již ve čtvrtek, ti, kteří měli možnost a před pátečním zahájením mohli dorazit, se tak kromě večerní zábavy v klidu odbavili u pokladen, zaparkovali a postavili stan dle libosti bez tlačenic. V pátek a sobotu obzvlášť už se totiž opět dvě veliké louky určené ke stanování a parkování zdarma, což zvyšuje kredit festivalu, kapacitně stávaly nedostačujícími.

O čtvrteční „přátelské posezení s muzikou“ se tentokrát postaral Miloš Meier se svou Drumming Syndrome show, kdy předvedl originální, výbušné a nesmírně energické vystoupení a zde bylo i první překvapení letošního ročníku, ohromná čtvrteční návštěvnost, která zaskočila jak návštěvníky, tak i samotné pořadatele.

A když už jsme u těch překvapení, tak tím dalším a milým bylo zřízení nové zóny pro pohodlné sezení a také vybudování šesti zahradních sprch, které sice nabízely pouze studenou vodu, což je ale u těchto sprch obvyklé, každopádně přišly vhod, osobně jsem po ránu této možnosti využil a bylo to velmi skvělé osvěžení.

V pátek úderem čtrnácté hodiny, se začaly ozývat údery bicích a řinčení kytar, což signalizovalo, že se do Areálu zahrada vrátil hudební festival. Velmi povedené zahájení prvního dne připadlo na kapelu Anacreon hrající moderní melodický metal, po nich následovaly formace #Černá, Alkehol, Arakain, Walda Gang, Komunál a De Bill Heads. Během výkonných vystoupení posledních dvou zmiňovaných, se nad areálem spustil déšť, přesto se kapely nenechaly vyvést z míry.

I když se nahoře otevřela nebesa, tak před podiem stál neskutečný kotel, tisíce zpívajících spřízněných duší, déšť nikomu nevadil a mezi kapelami a publikem panovala silná jednota. Prostě fantastická letní festivalová atmosféra.

Sobotní line up zahajovala metalová smečka Epidemy, která zaujala ne jednoho návštěvníka, následovala legendární Loretta, stále více populární partička Jacker’s, po ní pak skupina Panoptiko, která se letos stala vítězem v diváckém hlasování o nejoblíbenější kapelu festivalu. Šílenství rozpoutala kapela Trautenberk, bez velké odezvy nezůstaly ani kapely Harlej a Škwor a závěr festivalu patřil skupině Doga.

Každá kapela, která během dvou dnů zdobila pódium, u kterého bylo na první pohled zřejmé, že u něho byl o čtyři metry zvětšen průzor v živém plotě, který je nenásilným dělítkem mezi pódiem a publikem, svedla od prvních strhujících tónů úctyhodnou bitvu a z pódia odcházela vítězně.

Celkově zůstává The Legends Rock Fest bezkonkurenční díky samotnému Areálu zahrada. Díky jeho velikosti si můžete festival skutečně užít, místo abyste neustále běhali sem a tam a přiváděli se do nezdravého, pravděpodobně dehydratovaného stavu. Možnost pozorovat své okolí z různých zákoutí nabízející relax je jedním z nejvíce opomíjených aspektů pobytu na venkovním hudebním festivalu. Mít možnost potkat lidi, které jste dlouho neviděli, a dohnat je, aniž byste museli obětovat set, který opravdu chcete vidět, je výsada. Tento intimnější pocit komunity, toto přímé sociální dobití, je něco, co je pro Legends díky jeho místě jedinečné.

Termín 12. ročníku je pátek 19. a sobota 20. července 2024. Dopředu můžete počítat i se čtvrtečním warm upem. Připomeňme ještě , že zahradní Loučení s létem v Areál Zahrada, s mega koncertem kapely TRAKTOR a jeho hostů, proběhne 9. září.

Více fotek z festivalu najdete na naší Facebookové stránce https://www.facebook.com/www.rocklist.cz

10
Verdikt

Naše hodnocení

The Legends Rock Fest za jedenáct let od svého založení neustále roste. V letošním roce, kdy festival otevřel své brány rekordnímu počtu návštěvníků, potvrdil, že patří mezi jednu z nejvýznamnějších rockových událostí v Čechách. Různorodá škála fanoušků, zelené, malebné prostředí a skvělá hudba pomohly opět vytvořit zábavnou, bezpečnou a přátelskou atmosféru a proměnit letošní akci v to, co by mělo být nejvyšší prioritou pro každého pořadatele.

  • Kapely 10
  • Atmosféra 10
  • Prostředí 10
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...