Skupina WISHMASTERS mění název a oznamuje personální změny

Česká symphonic metalová kapela WISНMASTERS, oznamuje zásadní změny. Mění svůj název a dochází k personálním i organizačním změnám

Letos je tomu 10 let, co symfonic metalová formace Wishmasters vyznačující se hudební vyspělostí a kreativitou, opustila cesty revivalu a začala se věnovat vlastní tvorbě. Namísto oslav ale přichází restart který už si v minulosti jednou prožila.

Ne jedna kapela se dostala do bodu, kdy někteří z její členů posunuli své priority jiným směrem ať už to byla rodina či zaměstnání a nebo kdy uvnitř kapely došlo k názorovým rozporům které už nebylo možné ignorovat a tomu se nevyhnula ani skupina Wishmasters která na sociálních sítích oznámila, že končí svou dlouhou a nezapomenutelnou cestu a jednomyslně se dohodla na tom, Wishmasters ukončit.

Fanoušci ale smutnit nemusí, protože vlastně není důvod, kapela totiž neměla, namysli definitivní konec, ale pouze nový začátek v podobě několika zásadních změn. Tou první je odchod kytaristy Martina Havla, který v kapele působil od roku 2010, na jeho pozici, se přesouvá dosavadní basák Petr Kořínek a jeho post přebírá nový člen Michal Mach. Za bicí „zatím“ usedne David Faifer, který v minulosti v dnes již bývalé kapele Wishmasters, působil.

Tou zásadní změnou je nový název kapely kterým je „EMREI’S“, ten jak kapela uvádí, bude lépe reflektovat se současnou hudební identitou. Název „Emrei’s“ je odvozen od písně kapely Wishmasters s názvem „City Of Emrei“ z alba Afterworld vydaného v roce 2018, která nejen vzdává hold původní kapele, ale také znamená kontinuitu v jejich tvůrčí práci.

Příznivce určitě potěší, že jak personální změny, tak i nový název kapely, která procestovala mnoho míst v České republice i zahraničí a navštívila pódia velkých festivalů, nijak neovlivní její hudební zaměření ani tvorbu. V roce 2024 mohou fanoušci očekávat vydání reedic předchozích alb kapely a také několik nových singlů, které obohatí jejich repertoár a posunou hudební tvorbu ještě dále.

V současné době se EMREI’S v přeorganizovaném a doplněném složení, česko-italská Shirley Tracanna (zpěv), Josef Hübner (klávesy), Petr Kořínek (kytara), Michal Mach (baskytara) a ne jako 100% člen David Faifer (bicí) , připravuje na mini turné po České republice se spřátelenou kapelou SURMA.

Veškeré informace můžete od nynějška čerpat z nových webových stránek kapely EMREI’S – Symphonic metal band (emreis.cz) a novinky sledovat také na kapelních facebookových stránkách www.facebook.com/emreisband.

Kapela Wishmasters vznikla začátkem roku 2007 původně jako Nightwish tribute band. Založil jí Lukáš Říha (bicí), který také objevil nadějnou mladou zpěvačku Ivetu Suchánkovou. Dalšími členy se stali Zdeněk Hochla (kytara), Michal Říha (klávesy) a Petr Skala (basová kytara, zpěv, samply).

Koncem roku 2009 Wishmasters opouští Michal Říha. V únoru 2010 se postu klávesisty ujímá Pepa Hübner. Po pár odehraných koncertech v tomto složení však odchází kytarista Zdeněk Hochla, který je vzápětí nahrazen Martinem Havlem. Na podzim téhož roku odchází i zakládající člen kapely Lukáš Říha. Kapela tedy vypisuje výběrové řízení na post bubeníka na který je vybrán Zdenko Kozman.

Nemalé změny s sebou přináší rok 2012, jimž dominovaly především nečekané odchody Petra Skaly a Zdenka Kozmana. Oba však vzápětí byli nahrazeni novými tvářemi – Petrem Kořínkem (baskytara) a Davidem Faiferem (bicí). Tento náhlý restart sestavy, který proběhl během několika měsíců, měl za následek obměnu dosavadní filozofie kapely a Wishmasters se začínají věnovat autorské tvorbě.

Z kraje roku 2013 Wishmasters zahájili práci na prvním studiovém albu, jež je výjimečné svou koncepcí. Před koncem sezony odchází bubeník David Faifer, který byl ihned nahrazen Jakubem Nývltem, se kterým kapela odehrála zbytek koncertů v sezoně. Již tento rok mohli fanoušci živě slyšet několik připravovaných písní.

Začátkem roku 2014 se kapela ve složení Iveta Aman (dříve Suchánková) (zpěv), Martin Havel (kytara, zpěv), Petr Kořínek (basa, zpěv), Pepa Hübner (klávesy), Jakub Nývlt (bicí) zavírá do vlastního studia a postupně dokončuje své debutové album „BEATRICIE“ které po vydání sklízí velmi pozitivní recenze. Následuje úspěšná letní sezóna po tuzemských festivalech, kde se album hojně prodávalo.

V roce 2018 prochází kapela nejtěžšími obdobím za celou dobu svojí existence. Kapelu opouští zpěvačka Iveta Aman a to v době, kdy probíhají finální práce na chystaném novém albu AFTERWORLD veškeré práce tak musejí být zastaveny a vydání alba musí být oddáleno.

Několik dní po hořkém odchodu Ivety Aman, ale kapela nachází spásu v italské zpěvačce a pianistce kterou je Shirley Tracanna. S novou posilou začínají Wishmasters narychlo secvičovat repertoár a především nové album přetáčet a v pořadí druhá deska nadějných českých Wishmasters ve složení Shirley Tracanna (zpěv), Martin Havel (kytara), Petr Kořínek (baskytara), Pepa Hübner (kláves), Jakub Nývlt (bicí), vyráží do světa!

O tři roky později v roce 2021, ve stejném složení až na post bicích kde se na albu podílejí David Faifer a Jan Mostecký, vychází jejich třetí, zatím poslední studiovka „WASTELAND“.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...