Severočeský festival Fryyfest zbrojí na své další již jedenácté pokračování

Tradiční severočeský festival Fryyfest který v loňském roce oslavil desáté pokračování v novém festivalovém areálu v Bakově nad Jizerou zbrojí na další, jedenácté pokračování

Kromě tradiční přehlídky tuzemských rock / metalových formací se i letos ve volnočasovém areálu v Bakově nad Jizerou  31. 7.–1. 8. 2020 představí několik zajímavých jmen ze zahraničí. které slibují příjemný hudební zážitek.

Na 11. ročník dorazí německá legenda BONFIRE, která se tak staví do role headlinera festivalu. Kapela má na kontě 19 řadových a dvacáté pod názvem „A Fistful Of Fire“ je na cestě, to by mělo vyjít 3. dubna 2020 takže kromě klasických songů se mohou návštěvníci Fryyfestu 2020 těšit i na nové pecky.

Dalším potvrzeným zahraničním hostem jsou glam – heavymetaloví SANTA CRUZ z Finska, kteří přijedou představit novinku v podobě alba „Katharsis“. Pro některé zahraniční pro jiné ne, řeč je o slovenské power / heavymetalové formaci EUFORY která na Frryfestu také potvrdila svou účast. V Čechách je jako doma a na pódiu dokáže na vytvořit parádní show.

Mezi domácí potvrzené kapely, patří hned několik legend KAMIL STŘIHAVKA se skupinou THE LEADERS!, legendární ARGEMA a domácí plzeňská rocková stálice TURBO která v současné době pracuje na novém albu. Po letech se na Frryfest vrací VILÉM ČOK s kapelou BYPASS.

Dalším lákadlem je pardubická kapela SEBASTIEN která se pyšní spoluprací se světově uznávanými muzikanty. V loňském roce vydala EP Behind The World, které je jen předzvěstí jejich nového, v pořadí již čtvrté alba.

Příznivci punkové muziky zajisté uvítají formaci SPS (Snížená pracovní schopnost) která vznikla v Praze v roce 1988. Jejich hudba vychází z klasických punkových vzorů jako je Clash, Sex Pistols, Dead Kennedys, G.B.H. nebo Exploited. Chybět nebude stálice festivalu místní crossoverová parta RAIN.

Do Bakova dorazí také partička DE BILL HEADS která není na české rockové scéně žádným nováčkem, pochází z Turnova a její počátky sahají až do roku 1996. Skvělou muziku opakovaně přiveze českobudějovická kapela SEVEN která na Fryyfest 2020 přijede představit své novinky.

Další zajímavé kapely festivalu Fryyfest 2020 jsou v jednání. Stačí  sledovat novinky, které najdete na festivalovém webu –  www.fryyfest.cz

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X