Sabaton živě v Praze: válkou posedlý power metal ve své nejlepší podobě

Ve čtvrtek 25. srpna se v rámci propagačního turné k jejich nejnovějšímu opusu „TheWar To End All Wars“ vrátili do České republiky švédští SABATON! Ve vyprodané pražské O2 Areně se k nim připojili jejich švédští přátelé vizionáři temného metalu AVATAR a power-metalová stálice BLOODBOUND

Sabaton a Česká republika mají dlouhý a úspěšný vztah od chvíle, kdy k nám poprvé přijeli. Čeští metalisté milují Sabaton stejně jako své pivo. Důkazem toho byl čtvrteční koncert v Praze, jejich láska je vzájemná, protože Sabaton předvedli skvělou show s jevištními výkony, které se jen tak nevidí.

Zaplněnou arénu nejdříve rozehřáli BLOODBOUND se svoji aktuální, již devátou deskou „Creatures Of The Dark Realm“. Následovalo vystoupení formace Avatar stírají hranice mezi kapelou, divadelním souborem a hororem. Českým fanouškům je Avatar dobře znám a u nás vždy vřele vítán. Kapela pokračuje v propagaci alba „Hunter Gatherer“ vydaného v roce 2020, které je pokračováním „Feathers & Flesh“ a „Avatar Country“.

Po show Avataru byla scéna přestavěna a nyní připomínala válečnou zónu. Na jevišti byly postaveny zákopy, přes přední část jeviště se táhl ostnatý drát a pytle s pískem. Bicí souprava byla postavena na něčem, co připomínalo skutečný tank.

Kromě výjimečné hudby Sabaton s sebou přinesli celou rekvizitu arzenálu a speciální efekty. Pyro, ohňostroje, obří bazuka kterou v jejich setu zpěvák Joakim Brodén zvedne a vypálí  na rozstřílení výše zmíněného tanku na kousky a ještě mnohem více, Sabaton skutečně vyrazili na své „Velké turné“.

Koncerty Sabatonu jsou hudební cestou do těžkých a slavnostních střípků historie. Doplňuje je rozsáhlá jevištní produkce, kterou oceňují fanoušci po celém světě. Každá jejich píseň je o jiném historickém konfliktu; obvykle ten, ke kterému došlo během první a druhé světové války. Velká obrazovka za kapelou byla použita k zobrazení správných snímků u každé písně, ale také pomáhala při vyprávění příběhů v show, aby se show spojila dohromady.

Za posledních pár let se v O2 aréně uskutečnilo nespočet koncertů, ale Sabaton show byla něco jiného. Tihle kluci ze Švédska odškrtávají všechna políčka: showmanství, kvalitní živá hudba, charisma, přítomnost na pódiu, bezvadná kvalita show a více speciálních efektů, než bychom mohli zvládnout.

Skvělou zprávou je, že SABATON přidávají další jarní termín pro ČR! Tentokrát potáhnou SABATON na východ naší země, do OSTRAVY, OSTRAVAR ARÉNY, a dorazí tam přesně 10. května 2023!

Prodej vstupenek na tento koncert odstartuje v pondělí, 5.9.2022 v 10:00!

Setlist:

Ghost Division
Stormtroopers
Great War
The Red Baron
Bismarck
The Attack of the Dead Men
Soldier of Heaven
Far From the Fame
Carolus Rex
Night Witches
Resist and Bite
Dreadnought
The Last Stand
Christmas Truce

Přídavky:
Primo Victoria
Swedish Pagans
Highway to Hell
(AC/DC cover)
To Hell and Back
Dead Soldiers Waltz (Outro)
Masters of the World

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X