Letní parket na Výravě nabídl pestrou směsici metalového žánru

Že se na Výravě v posledních letech rozjela docela slušná tradice akcí, mezi které patří i něco z tvrdšího žánru je všeobecně známo. V areálu, s výhodou krytého parketu v případě, že zazlobí počasí, se v sobotu 3. července konal VÝRAVA FEST, který jednu takovou směsici tvrdého žánru nabídl.

Začátek byl plánován na brzké odpoledne a i když se příchozí teprve pozvolna trousili do areálu tak na vystoupení první kapely, která festivalový maraton zahajovala, areál slušně zaplnili a před pódiem vytvořili slušný kotel. Tou kapelou byla speed metalová partička Rimortis kterou není třeba představovat, protože co se speed metalu týká, tak se v této metalové odnoži defakto jedná o českou legendu.

Ve tři čtvrtě na tři zaznělo z podia „Tak se všichni userte..“ Ano, na zdejším letním parketu udeřil Debustrol. Kolinsse s jeho sekerníkama a mlátičkou Herr Milerem která na Výravu dorazila v bujaré náladě, jsem a to určitě ne jen já, rád po dlouhé době viděl a slyšel. Po debustrolsku zde vystřihli svůj set jak se na thrash metalovou legendu patří a Kolinss všem přítomným závěrem nezapomněl připomenout, že svou motorovku udržuje v dobré kondici. Mimochodem v brzké době borci chystají překvapení v podobě nového klipu na nový song, tak že příznivci této thrash metalové formace, máte se nač těšit.

Dalším vystupujícím byla jedna z našich nejzajímavějších symfo – metalových skupin Wishmasters v čele s italskou frontwoman Shirley Tracanna. Přiznám se, že tuto kapelu jsem doposud slyšel hrát pouze z digitálních médií ale na živo zatím ne, proto jsem byl na jejich vystoupení velmi zvědav. Jejich prvopočáteční nervozita, kterou jsem zaznamenal již v backstagi, se zpočátku přenesla i na podium ale vzhledem tomu že to bylo je jich první hraní v letošním roce a po jedenácti měsících vůbec, tak se to dá pochopit. Netrvalo ale dlouho a songy z jejich posledního alba „Afterworld“ servírovali publiku na pohodu.

V rámci svého turné Integrity Summer Tour 202, vystoupila také symphonic / power metalová formace SEBASTIEN se svým posledním albem „Integrity“  vydaným v prosinci loňského roku, ale v důsledku omezujících opatření k němu jedou turné až nyní. Padesátiminutovka kvalitního vystoupení se zpěvem Jirky Raina kterého také můžete vídat jako kytaristu ve skupině Citron, byly odměnou pro ty, kteří na Výravu dorazili.

Nezpochybnitelná, v tuzemsku nemajíc konkurenci, blackmetalová smečka ROOT v čele s Big Bossem který jí v roce 1987 založil byla další v pořadí. Oddaní fanoušci, kterých se v kotli sešlo nespočet, dávali této legendě svou náklonost značně najevo. Možná někomu nesedí Big Bossův životní postoj a jeho průpovídky během koncertování ale to rozhodně není můj případ. Představit si ROOT bez Jirky Valtera to je jako dát si vajíčka se slaninou bez slaniny. Tato kontroverzní osobnost české metalové scény příští rok oslaví sedmdesáté narozeniny a v tomto úctyhodném věku koncertovat a bavit fans musí u každého chtě nechtě, vzbudit velký respekt.

U nás velká legenda, všechny její úspěchy, které má za sebou není třeba připomínat, řeč je o kapele ARAKAIN na kterou se na Výravu očividně sjela většina lidí. Na tuto partu ostřílených mazáků se vždy ráda podívám a poslechnu si jí i když na něj jako fotoreportér narážím poměrně často. Honza Toužimský je skvělý zpěvák a frontman což i zde dokazoval pohled na nadšené fanoušky před podiem. Pokud bych měl něco vyzdvihnout tak je to rozhodně jejich zvukový aparát, i v tomto směru, byste těžko hledali konkurenci, prostě famózní zvuk pod dohledem mistra Ondry Martínka.

Lepší hrací čas nebo alespoň více návštěvníků, kteří to po vystoupení Arakainu vzdali a vypařili se, by si zasloužili se svým pohanským black metalem slovenští RAMCHAT kteří ze Slovenska přijeli na Výravu vystoupit na otočku. Jejich tvorbu, jsem měl možnost na živo poznat před třemi lety, ale tenkrát mě tolik nezaujala jako nyní. Jejich náladově neveselé, truchlivé a alarmující texty z nového alba „Znelo lesom“ poukazující na dnešní dobu, řezavé kytary a vyhrocený křik Martina Valkara, se mi prostě líbili. Lítost, směrem ke kapele ve mě vzbudil desetiminutový výpadek proudu který jí v polovině setu, postihl.

Závěrem lze jen dodat že na Výravě to dělají dobře a zdejší letní parket zůstane místem kam čas od času rád zavítám. Všechny kapely podaly skvělé výkony a každý, kdo na Výrava fest dorazil, si našel to své.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...