Exkluzivní rozhovor s frontmanem německé skupiny OST+FRONT

Přinášíme exkluzivní rozhovor který pro ROCKLIST poskytl frontman v České republice poměrně známé německé skupiny OST + FRONT, HERRMANN OSTFRONT

Ost + Front je Německá skupina z Berlína aktivní od roku 2008. Řadí se k žánru Neue Deutsche Härte. Mezi další vlivy patří Industrial, Metal a Gothic. Hudebně i textově jsou jim velkým vzorem Rammstein, se kterými jsou často srovnáváni.

Co frontman OST+FRONT Patrick Lange pod pseudonymem HERRMANN OSTFRONT kterého se podařilo vyzpovídat, prozradil o chystaném novém albu, jak vidí současnou koronavirovou situaci ve světě a co si myslí o českých fanoušcích, se dozvíte z odpovědí na několik otázek které jsem mu položil.

Celý svět postihl Covid, v České republice je v ohrožení existence živých hudebních produkcí a všech festivalů. Mnoho kapel stojí na prahu ukončení činnosti. Jaká je v tomto směru situace v Německu?

Myslím, že je to složité všude na světě. Podle mě spousta méně známých kapel skončí a úplně opustí muzikantskou dráhu, protože potřebují „přežít“ ve svém osobním životě. Velké, známé kapely mají problém s jejich běžnými, ale velkými měsíčními výdaji, pronájmy a výplatami jejich zaměstnancům. My jsme někde uprostřed tohoto kolotoče. Máme jen místnost na merch a na kapelní vybavení, nic víc.

Začátkem května jste měli vyrazit na své nejdelší turné v historii kapely za poslední tři roky ale k vůli již zmiňované světové pandemii jste byli nuceni koncerty postupně zrušit. Jak toto nesete?

Ano, všechno jsme museli zrušit. Ale koncerty a akce budou přesunuty na pozdější termíny. Momentálně je ta situace pro nás těžká, ale věříme, že to dobře dopadne. Snažíme se myslet pozitivně, abychom se nezbláznili.

Jednou a jedinou ze zastávek zmiňovaného turné po Německu měl být také festival v České republice ROCK OF SADSKÁ. Tady jste měli hrát už po čtvrté. Jaký k tomuto festivalu máte vztah a jací tady jsou z vašeho pohledu fanoušci?

Vztah by se dal nazvat přátelstvím. Je to tam vážně skvělé. Organizátoři, personál a fanoušci, ti všichni jsou tam velmi srdeční. Je to velmi podobné našim německým fanouškům. Prostě hodně pijí a užívají si to. Myslím si, že budou všichni velmi hladoví po muzice, po festivalech, po malých klubech, až skončí tyhle sračky s coronou.

Co máte jako kapela raději, festivaly nebo klubová vystoupení?

Máme rádi obojí. Na festivalech je velké publikum. Krátký hudební set, kdy můžete všechnu svoji energii vložit právě do něj. Klubové koncerty jsou ale taky super. Tvrdé jádro fanoušků vetšinou vytvoří náboj speciální energie. Takže obě akce mají svá kouzla.

Zaznamenal jsem, že se chystáte vydat nové jestli se nepletu tak v pořadí již páté studiové album?

Ano, bude to naše páté „dítě“. Bylo na něm spousta práce a já jsem šťastný, že je ta část té kreativní činnosti u konce. Cítím se prázdný, vše jsem vložil do nového alba. Musím teď načerpat novou sílu a inspiraci, nějaký čas to zabere.

Se svou tvorbou balancujete na hranici mezi brutalitou a emocemi, kombinujete spoustu různých stylů ale výsledku se váš styl dá označit za nenapodobitelný. Jak moc se bude lišit nové album od předchozího ?

Bude to stejný Ost+front jak ho znáte. Jen s novými skvělými melodiemi a novým stylem. Myslím, že možnost kombinovat různé styly s ostatními se nikdy neomrzí. A tak všichni dostanou to co chtějí a to je pokaždé osvěžující. Předchozí album  „Adrenalin“ bylo skvělé a tak to uděláme znovu.

Všechny tracky máte nahrané a chystáte se na mix který bude probíhat ve Švédsku, proč právě tam?

Ano, všechno je nahrané, budeme to mixovat ve Švédsku. Šéf našeho nahrávacího labelu nás požádal, zda bychom nemohli desku mixovat v jednom skvělém studiu právě ve Švédsku, protože se mu moc líbila poslední deska kapely Kreator, která byla vytvořena právě tam. Byl to velmi dlouhý hovor, nemám totiž rád změny. Pak jsem se kouknul na webové stránky toho studia a zjistil jsem, že dělají spousty perfektních desek, jako Amon Amarth, Arch Enemy, Sepultura a spousty dalších. A tak jsem souhlasil.

Alba vydáváte pravidelně každé dva roky, kterého si jako interpreti a tvůrci hudby ceníte nejvíce, jestli se to dá tak říci?

Já myslím, že je to dobrý časový rozestup. Vydáme desku a pak jedeme dva roky turné s každou novou deskou. S posledním albem nám to ale trvalo dva a půl roku, protože jsem měl veliké problémy s mým pravým kolenem. Psát texty bylo v pohodě, ležel jsem a psal. Ale skládání písní s kytarou v sedě bylo nemožné. Ale teď je to hotové a to je skvělé. Miluju naše nové album.

Kdy by se mělo nové album mělo dostat mezi fanoušky?

Když všechno půjde podle plánu, tak na konci srpna.

Hudebně i textově je ti velkým vzorem Rammstein, máš v zahraniční nebo i v České republice ještě nějaké oblíbené kapely? Jestli ano tak jaké?

Miluji skupinu Type-o-Negative! Denně jsem obklopený spoustou rockové a metalové hudby, je to moje práce, poslouchám mnoho různých stylů ve svém volném čase. Momentálně rád poslouchám ABBU a Earth – Wind and fire. Ale moje kořeny jsou v death metalu. A tak dobře znám pár českých kapel jako Krabathor, Hypnös, nebo Fleshless. Skvělý kapely. A, znáš kapelu Masters hammer? Je to spíš black metal, ale opravdu je mám rád. Jáma pekel !!!

Jaké jsou tvé plány do budoucna?

Nyní se budu denně věnovat mixování našeho nového alba. Řekl jsem jim co je potřeba změnit a teď čekám na výsledky nových mixů. Toto je můj plán na příští dva týdny. No a potom vrhnu všechnu svoji energii na propagaci nového alba. Bude spousta rozhovorů a mediálních věcí okolo toho. Pokud to půjde, tak následně pojedeme na turné. Je to pro mě trochu zvláštní, nebyl jsem na tour od roku 2001. Ta přestávka vypadá neskutečně. Ale zase jsem měl spousty času na tvorbu.

Jaké je tvé oblíbené jídlo a nápoje na turné? A  jak se ti líbí  České holky?

Když jsem na tour, nebo doma, tak jím hodně banánů. Jediný co na koncertech piji je vodka s jablečným džusem, protože když piješ pivo, tak musím pak furt čůrat a taky krkám do mikrofonu….smích. Ne, nemyslel jsem tím, že čůrám do mikrofonu.. smích. Já myslím, že víš jak to myslím. A vaše ženy jsou dech beroucí, ale moje divoký časy už skončily.

Hermanne, děkuji za poskytnutý rozhovor a co by jsi na závěr vzkázal českým fanouškům a čtenářům našeho rockového magazínu?

Díky moc za rozhovor. Doufám, že budeme brzy zpátky ve vaší nádherné zemi, hned jak to bude jen možné. Sledujte nás na facebooku a na instagramu prosím. Buďte zdraví!!! S pozdravem Hermann.

ENGLISH VERSION OF THE ARTICLE

The whole world has been covered by Covid – in the Czech Republic the existence of live music productions and all festivals is in danger. Many music clubs are on the verge of closing. In addition, there is a risk that musicians and music professionals will be forced to reorient themselves and leave the music sector altogether. What is the situation in Germany in this regard?

I think its a hard time in all countries. I think a lot of the smaller bands will quit up and leave the musical sector because they need to survive as persons. The big bands have a problem with high monthly costs like room rentals and salaries for employees. We are in the middle. We have a room for the merchandise and the equipment. Not so much more.

Is music your main livelihood? I ask because at the beginning of May you were supposed to go on your longest tour in the history of the band in the last three years, but due to the already mentioned world pandemic, you were forced to gradually cancel the concerts.

Yes everything is cancelled. But the shows will happen later. So its hard for the moment and then it will get better as we hope. We think positive to get not mad.

One and only one of the stops of the mentioned tour of Germany was to be the festival in the Czech Republic ROCK OF SADSKÁ, which was unfortunately also moved to the will of the pandemic for next year. You were supposed to play here for the fourth time. What is your relationship to this festival and what are the fans like here from your point of view?

The realtionship is friendship. Its so great there. The organizers and staff and fans they all have huge hearts. As you asked the fans are great! Quiet similar to german fans. They drink a lot and have a good time. And I think everybody will be very hungry for the festival and club fun after this corona shit has ended.

Most bands like festivals. What do you prefer, club performances, or big festivals and why?

I like both. Festivals with a lot of audience. A short set and we can put all the energy inside it. But club shows are cool, too. Only die hard fans and alot of time to build up a special energy. So its both a kind of magic.

On your Facebook profile, I noticed that you are going to release a new one if I’m not mistaken, this is the fifth studio album in a row?

Yes its the fifth baby. A lot of work and I am so happy that the creative part is over now. My brain is empty. Its all inside that new album. I have to fill it up with new impressions and ideas now and this will take some time.

With your work you balance on the border between brutality and emotions, you combine a lot of different styles, but as a result, your style can be described as inimitable. How much will the new album be different from the last act of „Adrealin“?

It will be Ost+front like you know it. But again with new great melodies and styles. I think the possibility to combine the different styles with each other will never get it boring. So everybody gets what he wants and its allways refreshing.
You also state that you have all the tracks recorded and you are going to a mix that will take place in Sweden, why right there?

Yes everything is ready recorded and will be mixed in Sweden at the moment. For Adrenalin the boss of our record label asked me if its possible that the album will be mixed in the fascination street studios in sweden because he liked the last production of Kreator so much. It was a long phone call because I dont like any changes. Then I checked the website of the studio and saw that they do a lot of great productions like Amon Amarth, Arch Enemy, Sepultura and lots of more. So I agreed. Adrenalin was great and so we do it again.

Do you release albums regularly every two years, which you, as performers and creators of music, value the most, can you say so?

Its a good tempo. We release and tour for two years with the album. With the new album it took two and a half years because I had big trouble with my right knee. It was possible to write on lyrics while lying but it was not possible to sit on a chair and compose. But now its done and its great. I love the new album.

When should the new album reach the fans?

When everything works like it is planned in late august.

Musically and lyrically, Rammstein is a great role model for you, do you still have any favorite bands abroad or in the Czech Republic? If so, which ones?

I love Type-o-Negative! But because I am so deeply into rock and metal with my daily bussines I listen to a lot of different styles in my free time. At the moment I like disco music like Abba and Earth, wind and fire. My roots are death metal. So I know well czech bands like Krabathor, Hypnös or Fleshless. Great bands. Oh do you know Masters hammer? It was more black metal but I really loved it. Jama pekel!!! 🙂

Your plans for the future?

At the moment I daily get new mixes of the album. I say what I want for changes and wait for new mixes. This will be the plan for the next two weeks. After that we will put a lot of energy in the promotion of the album. Lots of interviews and social media stuff. And then we will go on tour if we can. Its a bit strange for me. I am on tour since 2001. So the break feels unreal. But so I had a lot of time for the production.

What is your favorite food and drink on tour? And what about Czech girls as you like?

On tour or at home I eat a lot of bananas. What I only drink on tour is vodka with apple juice. Because after drinking beer your need to pee and burp into the microphone. Haha… I do not mean that I pee into the microphone 😉 I think you understand what I mean. And yes the girls are breathtaking but my wild times are over.

Thank you for the interview and what would you say to the Czech fans and readers of our rock magazine in the end?

Thank you for the interview. I hope we will be back in your wonderfull republic as soon as possible! Follow us on facebook and instagram please. Stay healthy!!! Greetings, Herrmann

Otázky kladl Petr Bryk
Překládal Jan Fuhrmann

FOTO CREDIT Florian Stangl
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...