TRAKTOR se velkolepě postaral o zakončení letní sezony v Hořicích

V sobotu 9. září se v Areálu Zahrada v Hořicích uskutečnilo Loučení s létem a ten kdo se ho zúčastnil, rozhodně nelitoval. Tentokrát nebyli hlavními pořadateli manželé Lhotovi ale kapela TRAKTOR

Jsou kapely, které se do hořického Areálu zahrada podívají jednou za pár let nebo vůbec. A pak jsou takové, které sem jezdí pravidelně a jednou z nich je moravská hardrocková kapela TRAKTOR. Ta zde druhou zářijovou sobotu za podpory manželů Lhotových, uspořádala ve vlastní režii speciální rozloučení s létem, na kterém se vystřídala řada hostů, kapely, se kterými v minulosti odjela turné.

Nápad zrealizovat tuto velkolepou akci vznikl na jubilejním 10. ročníku The Legends Rock Fest, kde jí společně upekli Zdeněk Lhota a Pavel Balko, který mimochodem, byť Traktor na Loučení s létem vystoupil až ve 22. hodin, bedlivě od odpoledních hodin dohlížel na průběh celé akce, a to i přesto, že kapela den před tím hrála do nočních hodin v Českých Budějovicích. Tomu se říká profesionální přístup.

Brána se návštěvníkům otevřela ve čtrnáct hodin, a protože se začínalo hrát až ve třičtvrtě na čtyři, měli příchozí návštěvníci, kterých nebylo málo, dostatek času nato, aby se uvelebili mezi zelení, kterou je Areál zahrada vyhlášen a dle libosti se občerstvili. Jako první se představila kapela Terrapie, kterou vede Miro Šmajda, ten již několikrát v čele Walda Gangu sílu hořického areálu okusil.

Další kapelou, která zářijovou sobotu do Hořic na pozvání Traktoru přijela, bylo Panoptiko, tato partička si letos v Hořicích dala repete, v červenci tady totiž na festivalu TLRF sklidila velké ovace a kromě toho, se stala vítězem v divácké soutěži o nejlepší kapelu, cenu si ale od manželů Lhotových z důvodu přejezdu na další vystoupení převzala až na tomto sobotním Loučení se s létem.

Třetí skupinou, která dostala do Areálu Zahrada v Hořicích pozvánku, byla havířovská heavy metalová parta Bastard, která na hudební scéně slaví již 30. let. Na tomto místě, zahrála poprvé, a to se vší parádou, na jejich vystoupení okořeněné hostující rockovou zpěvačkou Lucií Roubíčkovou, která v několika písních doplňovala frontmana Pavla Škarpu, reagovalo publikum velmi pozitivně.

Poté, co metalisté z Havířova dohráli, byla pro fanoušky manželi Lhotovými, kteří vždy vytáhnou z rukávu nějaké to překvapení, přichystána raritka, která se běžně na hudebních akcích nevidí, kapela Traktor v Areálu zahrada zasadila strom jménem „Tmel“. Fanoušci tak byli svědky skvělého zážitku, kdy členové Traktoru vyměnili hudební nástroje za lopaty a s vervou se vrhli na zahradnickou práci.

Areál Zahrada není cizí ani kapele Forrest Jump která byla také na seznamu hostů a kterou rozhodně není třeba představovat, parta vedená Pepou Michálkem jela jako vždy na plný plyn, jejich vystoupení proložené choreografií dvou sličných dívek mělo velké grády. Jak Forrest Jump, tak i předchozí kapely přítomné návštěvníky skvěle naladily na to, co je čekalo.

Řada přišla na samotný TRAKTOR, který si pro všechny, kteří do Hořic na rozlučku s létem přijeli, přichystal speciální bez mála dvouhodinový set, ve kterém dostaly prostor jak novinky z alba Sedmá strana kostky, ale i největší hity z celé tvorby Traktoru, kterých má kapela za dobu svého působení na rockové scéně požehnaně. Nechyběly Letokruhy ani Bludičky a spousta dalších, které kdysi podceňovanou hranickou kapelu dovedly na přední příčky české rockové scény.

Od prvních tonů se zcela zaplněný areál proměnil v místo, kde se atmosféra spojila v jeden velký zážitek. Nejen po vizuální stránce byl koncert špičkový, a je jasné, že ze svých kvalit Traktor už nikdy nesleví. Jak by řekl klasik: „Všechno, co má začátek, má i konec“ a tak v Hořicích skončila i letní sezona 2023. Skupině Traktor, se podařilo zorganizovat jedinečné rozloučení s létem, které se tady pravděpodobně už nebude nikdy opakovat, tomu všemu nahrávalo fantastické počasí, skvělé prostředí, skvělí fanoušci i zvuk.

Tak na viděnou na festivalu The legend Rock Fest 2024!

 

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...