Festival Rock Of Sadská opět otevřel svou náruč

Rok se s rokem sešel a hudební festival Rock Of Sadská opět otevřel svou náruč. Na nejdynamičtěji se rozvíjející letní festival u nás, si to i letos zamířil úctyhodný počet fanoušků. Aby ne, když se během dvou dnů na dvou podiích vystřídaly kapely zvučných jmen..

Areál se otevřel v pátek ve 14 hodin a oproti loňsku poskytl návštěvníkům mnohem větší prostor, na výběr bylo velké množství všemožného zboží a na čepu byly Svijany. Obrovský stan uprostřed areálu poskytoval útočiště před pekelnou výhní pražícího slunce ale největší zájem byl samozřejmě jak jinak, o dvě pódia která ve střídavém sledu, nabízela rock metalovou muziku.

Celý festival odstartovala německá formace 9MM. Koncert působil energicky a myslím, že negativní kritiku si snad nikdo k tomuto vystoupení ani nenajde. Po devítkách následoval koncert pražské D.N.A., která chystá vydání nového alba. Další kapelou, kterou si návštěvníci vychutnali, byla česká thrashová stálice DEBUSTROL. Kolinss a spol. zde vypálily skvělý set, kytary ze sebe sypaly melodické riffy s pořádnou tvrdostí, do kterých Kolinss sázel texty s maximálním nasazením.

Po Debustrolu převzala žežlo legenda TITANIC která si k pódiu dokázala přitáhnou slušný dav, a i přes to, že vrchol jejich slávy byl v devadesátých létech, tak mají pořád koule na to, zahrát slušný bigbít. Úderem devatenácté hodiny to rozbalil ROXOR. Nevím, jak to tahle banda dokáže, ale atmosféra, která vždy při jejich koncertě panuje, je opravdu nezaměnitelná. Na pódiu tradičně nechyběly tradiční rekvizity jako smrťák který poté zamířil do publika či kissácký kytarista.

Zatímco Roxor dohrával, na druhém podiu už se připravovala další legenda TURBO a jelo se dál… Tahle kapela má obrovskou výhodu v tom, že když se vyřkne její název, snad úplně všichni v republice vědí, do čeho jdou. A vězte, že i v Sadské všichni věděli – a byla to, jízda. Letos poprvé, na ROS přijel WALDA GANG který sebou přivezl letošní desku „Je tu léto! Hity jako „Ryba, Na jednu noc, Léto“ neměly chybu což fanoušci dávali značně najevo.

Skvělou práci odvedla kapela TRAKTOR se svým poctivým hard rockem a metalové pohlazení po duši  naservírovali MILOŠ DODO DOLEŽAL se svým synem. Nezklamal ani pravidelný účastník festivalu, formace OST-FRONT, která opět nabídla skvělou show. Nechyběly precizní masky ani stříkance umělé krve. Závěr pátečního dne svým progresivním metalem okořenila festival českobudějovická kapela SEVEN.

Sobotní zahájení festivalu patřilo kapele BIKKINISHOP kterou jsem doposud neznal ale stála zato. Dále zahrál KOMUNÁL jehož jméno roste čím dál víc. O pořádnou show s novým zpěvákem Travisem O’Neillem se postarala nejnašláplejší tuzemská punkrocková kapela PIPES AND PINTS, jejich nasazení ale i návštěvnost na nich byla opravdu úctyhodná. Zahanbit se nenechal ani KRUCIPÜSK v nové sestavě, který byl favoritem mnoha z přítomných. Jako doma, jsou v Sadské HAND GRENADE, nechyběli ani na jednom ročníku a (stejně jako Dymytry) byli i letos, takovou jistotou festivalu. Skvělá pódiová show, skvělé kulisy a kontakt s publikem, to je DOGA která ani v Sadské nezklamala.

Následovala další tři vystoupení – HÄMATOM, BIGBOSS BAND a DAGOBA. První zmíněné HÄMATOM jsem doteď neměl čest vidět a ke koncertu jsem přistupoval spíše bez očekávání, ale co mohu říct, je to, že se pro mě konalo o jeden z vrcholů festivalu, setlist perfektní, kondice kapely skvělá a atmosféra znamenitá. Koncert na druhé stagi rozjel BIGBOSS BAND. Kdo by neznal BigBosse, vrchního českého satanáše a zpěváka kultovních Root, jehož renomé sahá i za hranice naší republiky.

Jasnou jedničkou sobotního večera se určitě nejen pro mě, stala partička frantíků DAGOBA, metalová opera působila nanejvýš profesionálně, ale zároveň také neuvěřitelně uvolněným dojmem. Na celé kapele bylo doslova vidět, jak si užívá koncert a ani pod pódiem to nevypadalo jinak. Dokázali rozproudit krev v žilách do závratné rychlosti, která byla fakt extrémní. Rozhodně museli potěšit nejen početné publikum, ale i všechny pekelníky.

Následoval HARLEJ a potom už šlo do tuhého, jejich popularita je opravdu ohromná, u stage měli narváno DYMYTRY. Předposledním účinkujícím byli BOOTERS, kteří by si zasloužili trochu větší dav, ale ani pozdní hodina neubrala na jejich živelnosti, kterou na pódiu předváděli. Závěr celého festivalu patřil COCOTTE MINUTE.

A celý „ROS“ ve zkratce? Jednalo se o skvělý ročník. Celý festival musím hodnotit kladně, bavil jsem se a myslím že i většina návštěvníků dobře, koncerty si bez pochyb každý užil, hudba i atmosféra byla super, lidé řvali a moshovali jako kdyby to měl být jejich poslední festival v životě a kapelníci do toho dali také vše. Spousta zábavy, fajn lidi. Návrat do reálného světa byl těžký, ale po odjezdu z „ROS“ jsem KUR**SKY! nadšený. Muzikou, kvůli které se v Sadské všichni sešli, se nešetřilo a pořadatelé si tak zaslouží velkou pochvalu, vše šlapalo jak má!!!

První vlaštovkou na příští rok by měla být podle slov jednoho z organizátorů festivalu Zdeňka Otty, kapela Škwor, Trautenberk a pravděpodobně by se měla vrátit německá metalová kapela Hämatom která na letošním ročníku sklidila velké ovace. Máme se tedy na co těšit.

Foto z vydařené akce průběžně na našem FACEBOOKU

TEXT PETR BRYK
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...