Jubilejní The Legends Rock Fest v obležení rockových fanoušků

Předposlední červencový pátek a sobotu přivítal na svém jubilejním desátém ročníku tisíce návštěvníků jeden z nejvyhledávanějších hudebních festivalů v Podkrkonoší

Město Hořice je nejen známé výrobou hořických trubiček a pořádáním motocyklových závodů 300 zatáček Gustava Havla ale také jako místo, kde se koná rock metalový festival The Legends Rock Fest který se stal každoročním základem českého festivalového kalendáře. A protože nadšení a emoce z tohoto festivalu již odezněly tak nastal čas přiblížit a zhodnotit jeho letošní jubilejní desátý ročník.

Ten kdo navštívil loňský devátý velmi vydařený ročník v novém areálu „Zahrada“ o rozloze dvou fotbalových hřišť si určitě pokládal otázku čím, jak a zda vůbec může ještě něčím ten letošní překvapit, ano překvapil, byla to jeho letošní návštěvnost. Samotný fakt, že dvě veliké louky určené ke stanování a parkování zdarma, což zvyšuje kredit festivalu, se kapacitně blížili k nálepce „nedostačující“ toho byl důkazem. Festival byl v obležení ze všech stran.

Areál „Zahrada“ přivítal ve svém prostoru pro relax a muziku své první návštěvníky již ve čtvrtek, čekal na ně připravený „večírek pro nedočkavé“ se zajištěným občerstvením, doprovodným programem kapely MANUAL a vstupem zdarma. Ti kteří měli možnost a před páteční plnohodnotnou otvíračkou mohli dorazit, se tak kromě večerní zábavy v klidu odbavili u pokladen, zaparkovali a postavili stan dle libosti bez tlačenic.

První festivalový den, se brána se dvěma orlicemi na podstavcích které posilují už tak působivou atmosféru celého areálu pro návštěvníky otevřela ve 13.00 a o hodinu později už startovala program pětičlenná kapela se svérázným příběhem, nadsázkou i přístupem k věci vystupující v maskách. Řeč je o skupině PANOPTIKO která je na domácí scéně docela novým pojmem, svým moderně znějícím heavy metalem si získává čím dál tím širší publikum a festival v Hořicích to potvrdil. Zařadit tuto kapelu do lineupu jako zahajovací se ukázala jako dobrý tah, vidět zcela zaplněný festivalový areál při vystoupení první kapely, to se běžné nestává.

Jako další přišla na řadu heavy metalová partička HAND GRENADE která umí udělat velkou show postavenou na světlech, mlze a akrobatických pohybech avšak tady jako by jí odpolední čas zcela nesedl ale i tak její vystoupení slušně přispělo do rozjíždějícího se dvoudenního festivalového mejdanu. Záhy polínko do skvěle se rozbíhající atmosféry přidává znovuzrozená skupina FORREST JUMP. Z kapely která si na začátku roku prošla doslova personálním peklem, sršela nespoutaná energie a v nově sestavě jim to šlape na výbornou. Na podzim by se na pultech mělo objevit jejich nové album.

Pro mnoho lidí se stala fenoménem dnešní doby a srdeční záležitostí, hrála na všech deseti ročnících tohoto festivalu a vždy předvedla stoprocentní výkon. Ano domníváte se správně, jedná se kapelu KOMUNÁL která vtrhla na pódium a předvedla metalovou jízdu jako by jubileum slavila ona sama a ne festival. Že skupina Komunál patří k nejoblíbenější a nejžádanějším kapelám u nás, svědčí to, že se na letošním ročníku The Legends Rock Festu stala divácky nejúspěšnější kapelou, o jejímž přidělení rozhodli samotní fanoušci festivalu.

Vzpružit přítomné publikum svými melodickými nápady a povedenými texty se v opět povedlo na výbornou kapele která si během čtyřiatřiceti let na hudební scéně vytvořila charakteristický zvuk a silnou fanouškovskou základnu. Na pódiu několik motivů Route 66, sudy s ikonickým symbolem, starý motor nebo pro Ameriku tolik typické větrné mlýny, ano byla to DOGA (3. místo v udělování originální ceny pro divácky nejúspěšnější kapelu).

Skupinu neustále stoupající k výšinám avšak s pokorou a nohama pevně na zemi TRAKTOR která si v minulosti čtyřikrát po sobě v řadě z Hořic odvezla originální cenu pro divácky nejúspěšnější kapelu, není třeba nijak komentovat, prostě famózní vystoupení. Páteční finále patřilo čtyřčlenné partě BLITZ UNION která vznikla na kamenech rozpadlých The Snuff. Její tvorba kombinující prvky EBM, rocku i metalu, nápadně zavánějící odérem skupiny Rammstein byly zajímavým zpestřením festivalu.

Sobotní festivalový den zahajovala rock-crossoverová kapela SKLAP která dorazila ze severu Čech vyzbrojena dobrou náladou. Parta kamarádů, kterou baví hrát a dělat muziku pro zábavu sobě i ostatních se úctyhodně chopila úlohy startovače a sobotní program zahájila jak se patří. Je fajn že zde také dostávají příležitost kapely které se běžně na velké festivaly a podia nedostanou.

Energií, kvalitní hudbou a stylovým oblečením, údernými bicími, zkreslenými kytarami v kombinaci s ženským vokálem a vícehlasými sbory narušila v tom dobrém slova smyslu, sobotní program mladá anglicky zpívající glam-rockova formace HAIRY GROUPIES v čele se zpěvačkou Jackie Daniel´s. Svou specifičností a přímočarou autorskou muzikou, tato partička v Zahradě vtáhla publikum do osmdesátých let, kde hudbě vládli světoví velikáni jako Bon Jovi nebo Motley Crue.

Již po třetí byly k nezastavení motory skupiny ALŽBĚTA, ta se svou rockovou tradicí funkčně propojenou s heavy a power metalem a osobitým zpěvem Radka Řezníčka žhavila již tak rozpálený kotel před pódiem. Na řadu měl přijít melodický symfonický metal od skupiny ANACREON, bohužel se tak ze zdravotních důvodů nestalo a tak byla na rychlo povolána rocková skupina SEVEN z Mladé Boleslavi, která se příležitosti zahrát si a představit svou autorskou tvorbu na festivalu zvučného jména, chopila s velkým nasazením.

Někým nesmyslně zatracován ale mnohými respektován.. Rocková legenda ALEŠ BRICHTA který v Hořicích vystoupil se svým Projektem se rozhodně do muzikantského důchodu nechystá, že mu hlas pořád dobře funguje, dával najevo celý areál. Známá jednoduchou hlasitou hudbu, energickými, až hořko sladce romantickými vystoupeními, které by mohla závidět lecjaká kapela to byla další z vystupujících skupin TRAUTENBERK, a že je její pod nehty zalézajícím tanzmetal ve velké oblibě, svědčila také podpisovka na kterou se stála dlouhá fronta.

Deset minut před devátou hodinou začali návštěvníci vítat bujarým potleskem kapelu ŠKWOR která nespočtem velkých hitů vytvořila skvělou atmosféru a přenesla své emoce do všech koutů areálu. Rozloučení s letošním ročníkem patřilo skupině DYMYTRY (2. místo v udělování originální ceny pro divácky nejúspěšnější kapelu) ani v jejich případě fanoušci neztratili pocit euforie, chuť a energii, která v nich byla po celou dobu festivalu zažehnuta.

Oba dva festivalové dny se odehrávaly v poklidném sledu na jednom velkém pódiu což návštěvníkům umožnilo dostačující čas na oddech, občerstvení i toaletu aniž by přišli o vystoupení svých oblíbenců. Ti kteří se chtěli byť jen na chvíli, dostat pryč od davového šílenství mohli využít prostory a zákoutí který areál v hojné míře poskytuje. Ani letos nechyběla řada soutěží jak pro dospělé tak i pro děti, autogramiády a focení s převážnou většinou kapel o které byl velký zájem. V neposlední řadě festival na dnešní dobu nabídl příznivé ceny za občerstvení. Takový byl ve zkratce jubilejní 10. ročník tradičně s přátelskou a rodinnou atmosférou. Návštěvníci kteří se do Hořic sjeli ze všech koutů republiky, bez pochyb opouštěli areál „Zahrada“ plni pozitivních zážitků.

Už nyní si můžete do kalendářů poznamenat termín 21 a 22. července, datum ročníku 2023 jehoz přípravy započaly. Předprodej vstupenek bude spuštěn do konce září.

NAŠE HODNOCENÍ

Průběhu letošního 10. jubilejního ročníku festivalu nelze nic vytknout, návštěvníci mohou být právem nadmíru spokojeni. Reprezentativní rock metalová přehlídka nabídla řadu intenzivních hudebních zážitků. Výkony kapel byly u všech odehraných koncertů na vrcholné úrovni. Manželé Lhotovi dělají festival pro lidi a je vidět, že diváky to baví a do Hořic se rádi vracejí. Dalším faktorem je počasí, které ovlivňuje zejména venkovní akce, a také v tomto ohledu pořadatelům přálo štěstí.

10
VERDIKT
  • Výběr kapel 10
  • Kvalita služeb 10
  • Atmosféra 10

REKLAMA

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X