Alt-rockoví X Ambassadors se v únoru vrací do ČR

Únor 2024 bude pod hlavičkou Rock for People Concerts ve znamení velkých jmen. Portfolio klubových koncertů totiž doplní alt-rockoví oblíbenci X Ambassadors, kteří aktuálně potěšili své fanoušky nově vydaným singlem “Friend for Life“.

Kreativní muzikanti z Ithacy a neúnavní bojovníci za komunitu nevidomých vystoupí 21. února 2024 v pražském SaSaZu. Na kontě mají spolupráci např. s Imagine Dragons, Tomem Morello (Rage Against The Machine), Jamie N Commonsem a nespočet světových turné, včetně letošního ročníku Rock for People, kde potvrdili svou pověst skvělého koncertního zážitku.

X Ambassadors v čele s bratry Samem (zpěv) a Caseym (klávesy, zpěv) Harrisovými udělala díru do hudebního světa svým prvním debutovým albem VHS v roce 2015. Hned první deska pro ně totiž znamenala přerod kapely z alt-rockerů a outsiderů brooklynské indie scény v americké hitmakery a idoly.

Album VHS odráží události, které formovaly život bratrů Harrisových, když vyrůstali v Ithace ve státě New York a získalo také platinový certifikát organizace RIAA (Americká asociace nahrávacího průmyslu). Zároveň přineslo intimní pohled na mládí Sama a Caseyho Harrise, dále žánrově rozdílné hity „Unsteady“ a „Renegades“ a vedlo k tříleté Odysee po celém světě a řadě významných festivalových vystoupení.

Frontman Sam Harris je ve tvorbě kapely kromě dalšího inspirován právě svým bratrem Caseym, který je od dětství nevidomý. “Casey byl pro mě vždycky tak inspirativní člověk, vzhledem ke všem problémům a tomu, čím si musel sám projít.” říká Sam. “Má superschopnost být prostě neskonale vděčný za všechno, co v životě má. Nikdy a u nikoho jsem nic podobného neviděl.”

Po albu VHS následovalo v roce 2019 druhé album X Ambassadors ORION, které podpořili rozsáhlým turné po Spojených státech. V březnu 2020 přišlo EP Belong, projekt inspirovaný soulem a R&B 60. a 70. let.

Třetí plnohodnotné album X Ambassadors – The Beautiful Liar je zatím posledním a nejambicióznějším výsledkem hyperkreativních sklonů kapely. Vyšlo v roce 2021 a kapela na něm prostřednictvím hlavních singlů vzdá hold milovaným fikcím svého dětství, „My Own Monster“ a „Okay“. Zároveň se v něm věnovali tématům politického, sociálního a ekonomického strachu, přičemž využívali divokou směsici stylů – od broadwayského písničkářství 30. let, přes hardcore punk, gotické R&B až po elektroniku a trapové beaty.

Prémiový předprodej vstupenek pro majitele RfP aplikace bude zahájen ve středu 4. října v 11:00. Prodej pro veřejnost startuje 6. října v 11:00 v sítích GoOut a Ticketmaster

Rock for People Concerts:
2023
4. 10. Black Box Revelation + Arrogant Twins / Café V lese
12. 10. Highly Suspect + Special Guest: The Picturebooks / Roxy
25. 10. De Staat / Fuchs2
26. 10. Neck Deep / MeetFactory – POLOVINA VSTUPENEK
27. 10. Stray from the Path + Make Them Suffer + Void of Vision + Knosis / Futurum
2. 11. Bob Vylan / Bike Jesus
3. 11. Enter Shikari + Lake Malice / SaSaZu
4. 11. Rikas / Café V lese
4. 11. Skynd / SaSaZu
12. 11. Waterparks / MeetFactory – POSLEDNÍ VSTUPENKY
12. 11. Shame / Fuchs2
16. 11. As December Falls / Café V lese
19. 11. Lorna Shore / Roxy – VYPRODÁNO
28. 11. The Scratch / Café V lese
1.12. Fit For a King + Emmure + Thrown + Gloom In The Corner / Storm Club
4. 12. Punk Rock Factory / Rock Café

2024
4. 2. Skinny Lister / Kasárna Karlín
6. 2. Nothing More / MeetFactory
9. 2. Bad Omens / SaSaZu – VYPRODÁNO
21. 2. X Ambassadors / SaSaZu
26. 2. Dead Poet Society / Futurum
14. 3. The 1975 / Sportovní hala Fortuna
11. 3. Idles / SaSaZu
20. 3. Normandie / MeetFactory
13.-15. 6. Rock for People 2024

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...