Pohodový metalový festival Rock of Sadská přilákal tisíce fanoušků

Škwor, Arakain, Traktor, Root či německý Hämatom a spoustu dalších, které poslouchá tisíce lidí. Anebo také skvělá muzika, moře pivního moku, dostatečný výběr jídla, pořádek v organizaci, vymazlená hygiena a mraky fanoušků. To všechno byl v pořadí již šestý ročník festivalu Rock of Sadská.

Mezi 16. a 17. srpnem se sem na tento festival u přírodního jezera v Sadské s nádechem nespoutané svobody, sjelo více než 5000 tisíc fans. Během dvou dnů se tady představilo pětadvacet kapel z naší i zahraniční metalové scény.

Celý festival byl věnován náhle zemřelému Stanislavu Blažkovi který stál u zrodu toho festivalu ale bohužel se již šestého ročníku nedočkal, což zasáhlo nejen celý realizační tým ale i spoustu kamarádů z řad fanoušků i muzikantů.

Brány festivalu který mnoho měsíců dopředu avizoval našlápnutý program, se otevřeli v pátek úderem čtrnácté hodiny, celý areál už byl ale dávno předtím v obležení, stanové městečko plné, parking přímo u centra dění signalizoval stop a další fans na cestě do Sadské… Prostě mazec velkého formátu! 

Festival věnovaný Standovi Blažkovi

Vše zahájila power / speed metalová partička Eagleheart která pod stagi měla na poměrně brzkou odpolední hodinu řádný kotel. Štafetu přebrala legenda Törr kde už bylo kotelníku ještě více. Na druhé stagi se mezitím připravovala další legenda, trasheři Debustrol a návštěvníci nepřestávají přicházet.

Tvrdý metal vystřídal pohodový rokec stále velmi oblíbené kapely Alkehol. Úspěch sklízel i Motorband. Že Škwor stále patří mezi festivalové jedničky signalizoval houfující se „kotel“ před druhým pódiem ztrácející se až kdesi na konci rozlehlého areálu, ale když se nad tím tak zamyslím, tak velkým kotlem byl po oba dva dny vlastně celý areál tak že i kapely si to patřičně užívaly. 

Prvním zahraničním hostem a jedním z headlinerů pátečního festivalového dne, byl německý Hämatom který se přesto, že na Sadské nebyl žádným nováčkem, těší u našich fanoušků velké oblibě, jejich pódiová show která vrcholila plujícím bubeníkem nad jejich hlavami byla skvělou podívanou. V nadupaném programu pak pokračovala Doga, šumavská tanzmetalová formace Trautenberk a závěr již sobotnímu ránu patřil kapele Hand Grenade.

V sobotu festival startoval v pravé poledne oblíbený místní Roxor, dále pak Loco Loco a Jeremi. Ve tři odpoledne přišel na řadu velmi očekávaný Traktor který si hrací čas prohodil s Vitacitem, ten zde byl nejdéle hrající kapelou, jejíž počátky se datují od roku 1975.  S Vitacitem si s Sadské zahrál i zakládající člen kapely Pavel „Kuře“ Hejč.

Paraboxer Štěpán Hyka

Vystoupením skupin Kreyson memorial, Henych 666 a Booters se přiblížil hlavní večerní program. Už během vystoupení kapely Root která nezklamala, se plnil prostor před druhým pódiem, kde se připravovala na své vystoupení legenda domácího metalu a headliner sobotního programu skupina Arakain.

Následovala další německá formace Megahertz, která svým vystoupením všechny této skupiny neznalé, velmi mile překvapila. Nadějně vypadala i další německá partička Stahlmann avšak jejich vlastní zvuková technika jaksi nefungovala jak měla tak že trochu zklamání. Vše zachránili jejich krajani S.D.I. kteří to docela slušně o půlnoci rozpálili. Finále celého festivalu patřilo kolínské metalové skupině Skylla.

Sadská nebyla jen o muzice, taky se tady pomáhalo. Organizátoři festivalu uspořádali sbírku pro Českou Paraboxerskou Asociaci která sdružuje a zároveň připravuje boxery na vozíku, resp. všechny hendikepované zájemce o parabox, jak se boxu na vozíku v Česku říká. Pro sportovní vozíčkáře se podařilo vybrat částku 23.189,- Kč, tu symbolicky v podobě dárcovského šeku, předal do rukou paraboxera Štěpána Hyky starosta Sadské Milan Dokoupil.

Moderování festivalu se i  zhostili ostřílení hoši Petr Kůsa zvaný „Kůsofka“ a na slovo vzatý znalec muziky Petr Korál.

Festival ROCK OF SADSKÁ nezklamal a i letos nabídl nabídl pohodovou a přátelská atmosféru Woodstockového nádechu bez jakýchkoli zásahu do okolního dění. Kompletně celý tým vedený Zdenkem Ottou, odvedl kus práce a pro pohodlí návštěvníků dělal maximum a to se rozhodně vyplatilo. Vše je známkou toho že se zde neusíná na vavřínech!

Fotky z festivalu ROCK OF SADSKÁ 2019 najdete na našem Facebookovém profilu!

 

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...